Bizimle iletişime geçin

10 saniyede tükenen telefon: Nokia X6

Mobil

10 saniyede tükenen telefon: Nokia X6

Çentik tasarıma sahip cazip fiyatlı Nokia X6, satışa çıkar çıkmaz 10 saniye içinde tükendi. Satışlara yetişemeyen Nokia, X6 satışlarına ay sonunda tekrar başlayacağını duyurdu.

Bildiğiniz gibi Nokia çok kısa bir zaman önce orta segment için çıkarılan yeni cihazı X6’yı görücüye çıkarmıştı. Nokia X6 fiyatı ve performansı hesaba katarsak son derece uygun bir fiyata sahip. Finli üretici, orta segmentteki yeni ürününü başta Çin’de satışına sunulacağını açıklamıştı ve bu model telefon için 205 dolarlık bir fiyat biçilmişti. Bu fiyatta telefonu resmen yok sattırdı!

Şimdi sizlere Çin’de telefon, elektronik satış olayı nasıl oluyor, anlatalım. Çin gibi Asya ülkelerinde ön sipariş olayını göremezsiniz, yoktur. Ön sipariş verip öncelikli olarak telefon sahibi olma imkanınız kesinlikle yok. Bu olaya karşılık çok popi yapmış modeller için kayıt sistemi açılıyor.

Kayıt olduktan sonra, kayıt sırasına göre insanlara hizmet veriliyor. Şunu da diyelim, ‘Kayıt oldum, kesin telefon alacağım.’ diye bir durum yok, almama şansınızda yüksek. Kayıt sözleşmesinde de zaten madde olarak ‘Kayıt almanız illa ürün alacağınız anlamına gelmez.’ var.

Çin’de Nokia X6 için tahmini olarak 700 bin insanın kayıt olduğu duyurulmuştu. Görüyoruz ki telefona olan istek Nokia’yı bile şaşırtmış, telefonlar rekor bir sürede tükenmiş. Nokia, Çin’deki bu büyük ve rekor başarısını sosyal medyada bir görselle hayranlarıyla paylaştı.

Nokia’dan 10 saniyede rekor süreyle tükettiği yeni modeli X6 için kutlama mesajı.

Nokia X6’nın tükendikten sonra ilk satışının 31 Mayıs’ta olacağı ve telefon üretiminin bu süreye kadar aralıksız devam edeceği duyuruldu. X6’nın global pazarda olup olmayacağı ile ilgili net bir bilgi yok.

10 saniyede tükenen telefon: Nokia X6
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Mobil