Bizimle iletişime geçin

6 Yeni Battle-Royal oyun sizlerle!

Oyun

6 Yeni Battle-Royal oyun sizlerle!

6 Yeni Battle-Royal oyun sizlerle! Bazılarını zaten biliyorsunuz peki ya bilmedikleriniz? Detaylar haberimizin içeriğinde…

  • Radical Heights

Geliştirici: Boss Key | Çıkış tarihi: Şimdi Erken Erişim’de| Link: Steam store

Lawbreakers’ın geliştiricisi olan Boss Key Productions, Nisan ayında serbestçe oynanan bir savaş royale oyununu aniden duyurdu ve bir gün sonra Erken Erişim’e sundu. Bu nakit  ödüller, BMX bisikletleri, ziplines, trambolin ve iğrenç neon çok dolu bir oyun gösterisi aracılığıyla bir 80’leri yaşatan bir oyun.

Kaba bir alfa durumunda, ama Radical Heights zaten çok eğlenceli ve PUBG’nin askeri eziyetine ve Fortnite’nin korkutucu yapı sistemlerine erişilebilir bir alternatif.

  • Mavericks: Proving Grounds

Geliştirici: Improbable | Yayın tarihi: 2018| Link: Resmi site

Henüz en büyük savaş royale oyunu olmayı planlıyor, 400 oyuncuya kadar büyük maçlar yapabiliyor, ancak henüz Mavericklerin çoğunu görmedik. Bu yıl GDC’de maçta sadece birkaç oyuncuyla demo oynadım, ancak geride bıraktıkları çamurlu ayak izlerini takip ederek oyuncuları izleyebileceğinizden çok etkilendim. Bu yaz bazen bir beta ile birlikte, Improbable’ın bu inanılmaz iddialı savaş royale modunu ve hayatta kalma oyununu nasıl çekeceğine dair daha fazla bilgi edinmeyi umuyoruz.

  • SOS

Geliştirici: Outpost Oyun | Çıkış tarihi: Erken 2018 | Link: Resmi site

Milyonlarca oyuncu çekmenin yanı sıra, savaş royale oyunları milyonlarca izleyiciyi cezbetti ve SOS gözlerini seyretmek ve onlara oynamak için bir rol vermenin mantıklı adımını temsil ediyor. Evan Aralık ayında bildirdiği gibi, SOS’un savaş royale versiyonunun hayatta kalması sadece son oyuncu olma değil, seyirciyi kazanma üzerine kurulu.

SOS’ta 16 oyuncu, canavarlarla dolu bir adada yayınlanan kurgusal bir TV şovunda yarışmacılar. Twitch izleyicileri, helikopterlerden hangi eşyaların düştüğüne karar vererek rol alır: yarışmacıların performansları hakkında ne hissettiğine bağlı olarak, bir silah veya iyileştirici eşya ya da bomba gibi ölümcül bir şey gibi. Silahlar nispeten azdır ve sadece bir oyuncudan ziyade üç oyuncu bir helikopterin sonunda kaçabilir.

  • The Darwin Project

Geliştirici: Scavengers Studio | Çıkış tarihi: Erken Erişim | Link: Resmi site

E3 2017’de ilk öğrendiğimiz Darwin Projesi, distopya araştırma projesine katılırken, donmuş bir vahşi ortamda hayatta kalmak için oyuncuları birbirine vurgular. Bir çemberin etrafında bir çember gibi rasgele bir şekilde koşmak yerine, karda ayak izlerini takip ederek, onları yakındaki oyunculara yönlendiren ipuçlarını bularak ve hatta bir haritayı görüntüleyerek aktif olarak birbirlerini takip edebilirler. Her oyuncunun yerini gösteren belli alanlar. Birbirini aktif olarak takip eden ve avlayan oyunculara araçlar vererek, The Darwin Project, diğer savaş royale oyunlarında meydana gelen kampların uzunluğundan kaçınmayı ve saklamayı umuyor.

Bir de hayatta kalma unsuru var, çünkü oyuncular ateş yakarak ölümcül soğuktan kurtulmak zorunda kalacaklar. Bu arada, bir oyuncu, bir drone olarak arenada gezerken, düşük yerçekimini açarken veya haritanın bölümlerini kilitlemek gibi oyunda değişiklikler yaparken, bir gözetmen görevi görüyor.

  • Islands of Nyne

Geliştirici: İnsan Studios tanımlayın | Çıkış tarihi: TBA | Link: Resmi site

PUBG’nin büyük başarısına cevap olarak birçok BR oyunu ve modu yapılırken, bazıları da Battlegrounds’un ilan edilmesinden önce yapılan çalışmalarda yer aldı. Teleporters ve anti-gravite teknolojisi gibi fütüristik özellikler taşıyan bir bilimkurgu görünümü ve hissi var. Öyleyse, 100 yarışmacının uzaylılar tarafından uzaklaşıp ölümüne savaşmak için üç arenadan birine düştüğü hikayesi. PUBG’da sadece birinci şahıslara ait sunucular oldukça popülerdi, bu yüzden Nyne Adaları daha fazla oyuncuya hitap edebilirdi. Şu anda kapalı alfada ve bir noktada Steam Early Access’e gidiyor.

  • Europa

Geliştirici: Tencent | Çıkış tarihi: 2018 | Bağlantı: steam

PUBG’ın Çin’deki distribütörü Tencent, aynı zamanda, Europa adlı PC’de kendi savaş royale oyununu da planlıyor. Gerçek zamanlı hava durumu, su altı keşifleri, çevresel ölümler ve yıkılabilir örtü ile Tencent, PUBG’nin formülü üzerine birkaç yeni ilginç dönüş yapıyor. Avrupa’nın Çin’in dışında herhangi bir yerde yayınlayacağı şu anda bilinmemektedir.

6 Yeni Battle-Royal oyun sizlerle!
Değerlendir
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Oyun