Bizimle iletişime geçin

2019 Ford Mustang Shelby GT350 tanıtıldı!

Otomobil

2019 Ford Mustang Shelby GT350 tanıtıldı!

Ford’un en meşhuru olan Mustang, daha da geliştirilmiş ve yepyeni hali geliyor. Shelby GT350 olarak bildiğimiz model, 2019 yılı için yenilikler ile karşımızda olacak.

Shelby GT350’ye gelen yenilikleri sizler için derledik…

Yeni gelen özellikler!

  • Standart olarak kullanıcılara sunulan MagneRide süspansiyon sistemi geliştirildi ve daha keskin bir yolu tutuşuna sahip olduruldu. Bunun için Ford Performance’ın yarış pisti kullanıldı. Buna bağlı olarak otomobilin elektronik stabilite kontrolü de geliştirildi.
  • Ford, Mustang için Michelin’le ortak çalıştı ve GT350’nin yol tutuşunu daha üst seviyeye taşıdığı kesin. Araçta Michelin Pilot Sport Cup 2 lastikler yer alıyor ve lastik izleri de tamamen Shelby’e özel olarak hazırlanmış durumda. Önde 295/35 ve arkada 305/35 ölçütlerinde olan lastikler, yepyeni tasarımlı 19 inç’lik alüminyum jantlar ile beraber yan yana toplatılmış.
  • Shelby GT350’nin kaputunun altında yüksek devirlere ulaşabilen 5.2 litrelik V8 motor, 533 beygir güç ve 581 Nm tork üretimi görülecek. Bu yüksek güç, Tremec 6 ileri manuel şanzıman ile tamamiyle kombine edilmiş durumda.
  • Alüminyum gösterge paneli, süet kaplı kapı döşemeleri, Recaro yarış koltukları gibi donanımlar tasarım açısından yenilendi.
  • Aracın yeni ve yüksek performanslı 12 hoparlörlü Harman ses sistemini yenilikleri arasında görmek mümkün.
  • 8 inç’lik Sync 3 dokunmatik ekran da artık tamamiyle standart olarak müşterilere sunuluyor.
  • Shelby GT350’nin dışına bakıldığında 2 renk daha eklendiğini görmek mümkün. Bu renklerin isimleri ise Ford Performance Blue adlı mükemmel bir koyu mavi rengi ile Velocity Blue adlı güzel açık bir mavi şeklinde renklendirilmiş. Müşteriler eğer aracı satın almak isterseler araca yarış araçlarındaki şeritlerden ekletebilme imkanına sahip.

Ford yaptığı açıklamada, yapılan araştırmaların sonucuna göre müşterilerinin mevcut Shelby’nin görünümünü baya beğendiklerini, bu nedenle aracın görünümünü daha fazla değiştirmemeye çalışıp geliştirmeler yapacaklarını söyledi. Şuana kadar açıklanan bu yenilikler ile yeni Shelby GT350, 2019’un baş aylarında satışa sunulmuş olacak. Aracın fiyatının ne kadar olacağına dair ise bir söylenti bile yok.

2019 Ford Mustang Shelby GT350 tanıtıldı!
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Otomobil