Bizimle iletişime geçin

Ağustos’ta Android 8.0 güncellemesi gelecek olan Samsung telefonlar

Mobil

Ağustos’ta Android 8.0 güncellemesi gelecek olan Samsung telefonlar

Ağustos’ta Android 8.0 güncellemesi gelecek olan Samsung telefonlar belli oldu. Akıllı telefonlarına güncellemeye yollamaya devam eden teknoloji devi Samsung, Ağustos ayı ile birlikte güncelleme alacak telefon modellerini açıkladı. İşte o modeller…

Ağustos’ta Android 8.0 güncellemesi gelecek olan Samsung telefonlar, teknoloji devi tarafından açıklandı. Samsung kullananlar belirli zamandır eski model telefonları için Android 8.0 güncellemesi bekliyordu. Bilindiği üzere Android güncellemeleri biraz bunaltıcı olabiliyor. Eğer cihazınız Android One programına dahil değil ise, Google yeni güncellemeyi çıkardığı zaman cihazınız güncellemeyi hızlıca alamamakta. Firmalar bu yeni işletim sistemine kendi arayüzlerini giydirebiliyor ve sistemi eskiye dönük cihazlarda test aşamasına sokup uygunluğunu test ediyor. Bu nedenle dağıtım firmadan firmaya da değişiklik gösterebiliyor. Samsung tarafınca ise özellikle amiral gemisi bir cihazınız varsa genellikle o cihaz 2 büyük güncelleme alıyor. İki büyük güncelleme derken şunu kast ediyoruz; Android 6.0 ile çıkan bir cihazın önce 7.0 ve sonrada 8.0 güncellemesinin yüklü olması gerekiyor. Sonuç olarak yapılan duyuruya bakıldığında 2017 Galaxy A modelleri için son güncelleme olacağı tahmin ediliyor.

Ağustos ayında güncelleme gelecek olan Samsung telefonlar

Samsung tarafından yapılan duyuruya göre Android 6.0 ile satışa sunulmuş, şuan ise Android 7.0 işletim sistemini kullanan Galaxy A7 2017, Galaxy A5 2017 ve Galaxy A3 2017 cihazları için 10 Ağustos tarihiyle birlikte Oreo güncelleme uygun hale gelecek. Güncelleme şuan için “test aşamasında” olarak kaydedilmiş durumda. Ağustos ayı ile birlikte bu ay içinde güncelleme alacak başka telefon modeli gözükmüyor. Bu yollanacak güncellemenin dağıtımının planlı yapıldığını hatırlatmakta fayda var. Test aşamasında olmasından sebep günceleme tarihi değişirse de şaşırmayalım. Türkiye’de de cihazlara yollanacak olan bu güncellemenin kademe kademe yapılacağını söyleyelim, güncelleme hemen gelmezse üzülmeyin!

Ağustos’ta Android 8.0 güncellemesi gelecek olan Samsung telefonlar
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Mobil