Bizimle iletişime geçin

Alex Jones sosyal medyanın istenmeyen adamı!

İnternet

Alex Jones sosyal medyanın istenmeyen adamı!

Alex Jones sosyal medyanın bir gecede istenmeyen adamı olmayı başardı! Peki neydi bu adamın suçu? İşte olay adamın yaptıklarını sizler için araştırdık…

Alex Jones sosyal medyanın istenmeyen yüzü olmayı nasıl başardı? Alex Jones, InfoWars adlı bir dizi komplo teorileri üreten bir kanal için yayın yapmaktaydı aslında kanalın sahibi de kendisi!  Jones ve onun çeşitli siteleri, şiddet içeren ve bazen de ırkçı (Yahudi karşıtı) komplo teorilerinin önde olduğu sürekli bir eleştiri içinde olan hatta 11 Eylül olaylarınında Amerika‘nın kendisine yaptığı bir saldırı olarak nitelemişti. Ancak yaptığı son açıklamalarda çok fazla nefret söylemi içinde olduğu için Apple, Facebook ve Spotify tarafından hesapları donduruldu!

Spotify’dan yapılan ilk hamle!

Teknoloji şirketleri, Infowars’ı komplo teorileri yüzünden engellemediklerini, ancak Spotify’ın sözlerinde Infowars’ın “Bir gruba ya da bireye karşı, karakteristiklere dayanan nefreti ya da şiddeti açıkça teşvik ettiği, savunduğu ya da kışkırttığını” söylemektedir.

Facebook, sayfalarının hepsini kaldırdı!

Facebook, “şiddeti yüceltmek, grafik şiddet politikamızı ihlal eden ve transeksüel, Müslüman ve göçmen olan insanları tanımlamak için insanlık dışı bir dil kullanmaktan” nefret söylemi politikalarımızı ihlal eden Jones’un sayfalarını kapattığını söyledi. Apple bir açıklamada BuzzFeed haberleri, “Apple, nefret söylemine tahammül etmiyor. Güvenli ortam sağladığımızdan emin olmak için içerik oluşturucuların ve geliştiricilerin izlemesi gereken açık yönergelerimiz var”.

Alex Jones sosyal medyanın istenmeyen adamı!
Değerlendir
Okumaya devam et
Şunlar da hoşunuza gidebilir...
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: İnternet