Bizimle iletişime geçin

Alibaba’dan Trendyol’a dev yatırım

İnternet

Alibaba’dan Trendyol’a dev yatırım

Alibaba’dan Trendyol’a dev yatırım geliyor… Mobil ticaretin en büyük şirketi olan Alibaba, e-ticaret sitesi olan Trendyol’a dev bir yatırımda bulunarak Türkiye piyasasına girdi.

Alibaba’dan Trendyol’a dev yatırım geliyor… Mobil ticaretin en büyük şirketi olan Alibaba, en büyük online e-ticaret sitesi olan Trendyol’a dev bir yatırım yapmayı hedefleri arasına koydu. Bu yapılacak anlaşma ile birlikte, Trendyol’un Türkiye ve çevresinde hızlı büyümesini sağlayacağı ve bunu kuvvetlendireceği en büyük hedef halinde. Bu süreç zarfında Alibaba, Trendyol’a teknoloji, mobil ödeme imkanı, yurt içi ve yurt dışı lojistik, online ticaret gibi mevzularda bilgilerini ve deneyimlerini sunacak ve Trendyol’a yardımda bulunacak.

Bu anlaşmaya göre Türkiye’nin potansiyelinin de çok büyük etkisi olduğu kesin. Avrupa’daki en genç ülkeler sıralamasında başı çeken Türkiye, online alışveriş pazarı için çok ciddiye alınan bir ülke konumunda. Trendyol’un kurucusu ve CEO’su olan sayın Demet Mutlu yaptığı bilgilendirmede “Alibaba ve Trendyol çok benzer kültüre ve değerleri ortak olarak bünyesinde taşıyor, dijital ekosistem ile ilgili çok büyük hedefleri ve amaçları olan şirketler konumunda. Bu ortaklık mevzusunda baya bir heyecanlıyız diyebiliriz.” söylemlerinde bulundu.

Alibaba Grup Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Michael Evans ise “Türkiye ülkesi, dünyadaki ve bölgedeki birbirinden farklı dijital ekonomiler değerlendirilmeye alındığında bizlere heyecan veren çok önem arz eden bir pazar durumunda. Bu düşündüğümüz yatırım ile beraber Alibaba, kuvvetli bir kurucu ve yönetim ekibinin liderdliğinde pazar önderi bir markayla ortaklık etmiş olacak.” söylemlerinde bulundu.

Alibaba’dan Trendyol’a dev yatırım
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir