Bizimle iletişime geçin

Amazon böyle yapanların hesaplarını siliyor!

İnternet

Amazon böyle yapanların hesaplarını siliyor!

Online alışveriş sitelerinin en büyüğü olan Amazon, sık sık aldığı ürünü iade eden üyeleri için oldukça cezbedici bir uygulamaya gitti!

Amazon şirketinin esnek olarak koyduğu kuralların başında yer alan iade kuralları, zannedildiği gibinin tam tersi risk taşıyabilir. Online devi şirket, müşterilerinin kural ihlali yapmaları durumunda süresiz engelliyor. Son zamanlardaki engellemelerin artmasından anlaşılması üzerine engellemelere sebep olarak, ürünleri sık sık iade etmek de dahilmiş. Aslında müşteriler engellemenin haklılığına bir şey demiyor ancak keşke uyarılsaydık diyebiliyorlar. Uyarılmadan insanların engellenmesi ne kadar doğru?

Firma, birçok ürününde basit ve ücretsiz bir şekilde iade seçeneğini kullanıcılarına sunuyor, bunun altında kalmak istemeyen ve iş yapmak isteyen benzer küçük rakip şirketleri de aynı şeyi yaptırmaya teşvik ediyor. Ancak bakacak olursak Amazon da bu iş tahmin edildiği gibi kolay ve huzurlu bir şekilde yapıldığı söylenemez.

Şirketin iade kurallarının içinde, sık bir şekilde iade yapmanın bedeli üyelikten atılmak diye yazmıyor. Ancak sitenin kullanım koşulları içinde ‘web site üye hesapları kapatmasının şirketin inisiyatifinde’ olduğu yazıyor.

Bir Amazon yetkilisi, Dünya’da herkesin Amazon’u kullanmalarını arzuladıklarını, ancak bazı kötü niyetlilerin uzun zamana yayılan şekilde sistemi bilerek kötüye kullandığını açıklıyor: “Bu kararları almak elbette kolay ve basit değil ama dünya üzerinde 300 milyon üyemiz var ve gerektiğinde tüm kullanıcıların haklarını korumak için harekete etmek zorundayız. Bir müşterimiz bizim hata yaptığımızı düşünüyorsa, doğruca bizimle iletişime geçmeli. Bu durumda kullanıcı hesabını yeniden inceleyebiliriz ve gerekli kararı veririz.”

Amazon böyle yapanların hesaplarını siliyor!
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: İnternet