Bizimle iletişime geçin

Apple’dan FBI’ı kızıdıracak hamle!

Mobil

Apple’dan FBI’ı kızıdıracak hamle!

Apple, iPhone’u uzun süre sadece sahibinin açabileceği güvenli bir cihaz olarak konumlandırdı. Bu, F.B.I. ile iyi bir şekilde kamuoyuna duyurulmuş olanlar da dahil olmak üzere onlardan bilgi almak isteyen polis görevlileriyle mücadeleye yol açtı.

FBI., sonunda Apple’ın yardımına duyulan ihtiyacı ortadan kaldırarak telefona girmek için başka bir firmaya para teklifi edildi. O zamandan bu yana, ülke çapındaki emniyet teşkilatları, kilitli iPhone’lara girmek için bu stratejiyi giderek daha fazla kullandılar. Apple’dan

Artık Apple, yetkililerin iPhone’lara girmesine, polis ve diğer yetkilileri kızdırmasına ve hükümetin modern yaşamın merkezinde yer alan kişisel cihazlara girme hakkına sahip olup olmadığına dair bir tartışma yürütmesine izin veren teknolojik boşlukları kapatıyor.

Apple, telefonun kilitlendikten bir saat sonra, telefonun şarj ve veri portunu – kullanıcıların kulaklıkları, güç kablolarını ve adaptörler – etkin bir şekilde devre dışı bırakacak bir iPhone yazılım güncellemesi planladığını söyledi. Bir telefon hala ücretlendirilebilse de, bir kişinin bağlantı noktası kullanılarak cihazdan veya cihazdan veri aktarmak için önce telefonun şifresini girmesi gerekir.

Böyle bir değişiklik, akıllı telefonun kilidini açtıktan sonra genellikle günler hatta aylar sonra bağlantı noktasına özel bir yazılım çalıştıran başka bir cihazı bağlayarak kilitli iPhone’lar açan kolluk görevlilerini engelleyecektir. Apple’ın planlanan yazılım güncellemesiyle ilgili haberler, güvenlik blogları ve yasa uygulayıcı çevreler aracılığıyla yayılmaya başlandı ve araştırma kurumlarının birçoğu çok kızdı.

“Tekrar erişemeyeceğimiz duruma geri dönersek, artık doğrudan kaybettiğimiz tüm kanıtları ve güvenlik pozisyonuna koyamayacağımız tüm çocukları biliyoruz” dedi. Indiana Eyalet Polisi, bu sene her seferinde, bir garanti ile her seferinde Grayshift adında bir şirketten satın aldığı 15.000 $ ‘lık bir cihazı kullanarak 96 iPhone’u kilidini açtı.

Apple’dan FBI’ı kızıdıracak hamle!
Değerlendir
Okumaya devam et
Şunlar da hoşunuza gidebilir...
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Mobil