Bizimle iletişime geçin

Apple, iPhone X’teki Face ID problemi için arka kamerayı da değiştiriyor!

Mobil

Apple, iPhone X’teki Face ID problemi için arka kamerayı da değiştiriyor!

Kullanıcıların iPhone X’te Face ID (Yüz tanıma) ile ilgili problem yaşadığı ve Apple’ın da bu sorun için bir onarım işlemi uyguladığı gün yüzüne çıktı. Apple, Face ID sorunları için bu soruna bağlı olduğu gerekçesiyle arka kamerayı mecbur değiştiriyor. iPhone X

Tamamen kesin olmamakta birlikte, iPhone X’in arka kamerasının ve ön TrueDepth sisteminin arızası arasında bir bağ olduğunu düşünülüyor.

Apple’a gelen Face ID şikayetlerinin ardından çalışanların ilk önce müşterilerin arka kamerasını onarıp düzeltmeye çalışıyor yine olmadığı takdirde ya telefon ünitesi komple değiştiriliyor ya da yeni bir cihaz veriliyor.

Face ID problemlerini çözmek için arka kamerayı tamir etmek pek mantıklı bir hareket olmayabilir. Bazı forum sitelerindeki birçok kullanıcı, arka kameralarında sıkıntı yaşandığında, Face ID’nin de çıkardığını yazdı.

Bir kullanıcı Reddit’e hem arka kameranın hem de Face ID’nin iPhone X’te düzgün çalışmadığını, problemler yaşadığını yazdı. Kullanıcı, Face ID’yi kullanmaya çalıştığında, “Face ID kullanılamıyor, daha sonra tekrar deneyin” yazan bir mesaj gördüğünü forum okuyucularına söyledi. Kullanıcı, Apple Store’a değişim için gittiğini, cihazın arka kamerasını değiştirdiği ve Apple yetkilisinin, True Depth kamera ve telefoto lensin birbirine bağlı olarak çalıştığını, bu nedenle böyle bir problem ortaya çıktığını söyledi. Kullanıcı ekledi: “Genius Bar’daki çalışanla konuştum ve kameraların bağlı olduğunu söyledi. Lensler, yaptıkları işlere göre farklılık gösterir. Çalışır durumda olan geniş açı lensi, ön kameraya bağlı. Telefoto ise True Depth’e bağlı ve her ikisi de çalışmıyordu.”

Destek dokümanı, Genius Bar çalışanlarının ilk olarak arka kameraların diyagnostiklerini kontrol etmelerini gerektiğini söylüyor. Sizde de böyle bir sıkıntı varsa Apple mağazalarına cihazını getirmeyi unutmayın!

Apple, iPhone X’teki Face ID problemi için arka kamerayı da değiştiriyor!
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir