Bizimle iletişime geçin

Apple Watch hayat kurtarmaya devam ediyor!

Donanım

Apple Watch hayat kurtarmaya devam ediyor!

Apple Watch hayat kurtarmaya devam ediyor ve devam edecek gibi… Bugüne kadar Apple Watch’ın bir cinayeti çözdüğü ve genç bir kızın böbrek yetmezliği yaşadığını bulduğuna dair haberleri görmüştük. Şimdi de Apple’ın en beğenilen ürünü Apple Watch, bu kez meydana gelen bir trafik kazasında yaralanan sürücüyü kurtardı!

Apple Watch hayat kurtarmaya devam edecek gibi… Bahsi geçen olay Amerika’da yaşayan Monte Goodyk adında bir Twitter kullanıcısının yapmış olduğu paylaşımlar ile ortaya çıktı. Goodyk’ın oğlunun Toyota 4Runner model aracı ile yapmış olduğu kazanın görüntülerini paylaşan adam, Apple’ı tweet’e etiketleyerek teşekkürlerini sundu. Kaza sırasında takla atan otomobilden oğlunun sağ olarak kurtarılmasını sağlayanın ise kullanmış olduğu Apple’ın beğenilen saati Apple Watch olduğu öğrenildi.

Tam 4 takla atan otomobilden fırlayan iPhone’a uzanamayan yaralı genç, Apple Watch’unu kullanıp sağlık ekipleri ve babası ile iletişime geçip hayatta kaldı.

Bay Goodyk, oğlunun hayatta kalmasına yardımcı olan bu teknolojiyi çıkarttığı için Apple’a teşekkür etmekten kendini alamadı. Ayrıca baba, akıllı saatlerin bu tarz durumlardaki önemi özellikle vurguladı.

Oğlunda 2. nesil Apple Watch olduğunu söyleyen Goodyk, iPhone’un ekranının hasardan dolayı kullanılamaz halde olduğunu, ancak çok uzağa fırlamamış olmasından dolayı Apple Watch ile bağlantısının sürdüğünü de ek bilgi olarak verdi.

Apple Watch hayat kurtarmaya devam ediyor!
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Donanım