Bizimle iletişime geçin

Apple’ın çıkaracağı akıllı gözlüğün çıkış tarihi değiştirildi!

Donanım

Apple’ın çıkaracağı akıllı gözlüğün çıkış tarihi değiştirildi!

Apple gözlük geliyor! Teknolojinin önemli isimlerinden Apple’ın 2020 yılında akıllı gözlük çıkaracağı gelen bilgiler arasındaydı ama internete sızan tarih değiştirildi. Ne zaman çıkacaktı, hangi tarihe ertelendi? Detaylar haberimizde… apple gözlük

Teknoloji Devinin, Snap gibi bayadır akıllı gözlük piyasasına giriş yapmasını bekliyorduk. Hatta önceki aylarda firma, gözlük tasarımı için yarışma bile tertiplemişti. Firmanın bu piyasaya giriş tarihi New York’taki bir yatırım şirketi olan Loup Ventures şirketinin önemli isimlerinden Gene Munster’a göre Eylül 2020 olarak gözüküyordu.

Fakat gelen son bilgilere göre bu tarihin değişmesi kararı alındı ve Aralık 2021’de satışa sunulacağı öğrenildi. Tarih değişikliğinin sebebi ise Apple’ın uzman çalışanlarının daha fazla süreye ihtiyaç duyması olarak söylendi. İleride bu tarih yine değişir mi bilemeyeceğiz ama kullanıcılarını baya bir heyecanlandırdığı kesin!

CEO Tim Cook geçen aylarda, artırılmış gerçeklik gözlüklerinin henüz olgunlaşmadığını açıklamıştı. Görülen o ki firma bu gözlükleri problem çıkarmayacak bir şekilde kullanıcılarına sunmak istiyor. Tarihin bu kadar uzun ertelenmesinin en büyük sebebi olarak güvenlik diyebiliriz.

Belki hatırlarsınız, çok geçmişe gitmeye gerek yok… 2014-1015 yıllarında Google Glass’ın yaşadığı problemde tam olarak buydu. Google Glass’da bulunan kameradan dolayı bu gözlüğü kullananlar güvenliğinden endişe ediyordu. Anlaşılan o ki Apple, Google’ın durumundan haberdar ve aynı durumu yaşamak kesinlikle istemiyor.

Gene Munster’a göre Glass’ın 1300 dolardan satışa sunulması bekleniyor. Ve Munster’a göre Apple bu gözlüklerle ilk 12 ay içerisinde 13 milyar dolar kazanacak. Denilenler gerçeğe dönüşürse Apple’ın gözlükleri gelirlerin yüzde 3’ünü tek başına oluşturacak.

 

Apple’ın çıkaracağı akıllı gözlüğün çıkış tarihi değiştirildi!
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Donanım