Bizimle iletişime geçin

Bilgisayar korsanları artık otel odanızı karıştırabilecek!

Donanım

Bilgisayar korsanları artık otel odanızı karıştırabilecek!

Araştırmacılar, oda açabilen ana anahtarlar oluşturmak için bir teknik bulduklarında, milyonlarca otel odası bilgisayar korsanlarına karşı savunmasız durumda kaldı. Bilgisayar korsanları

Siber güvenlik firması F-Secure’dan araştırmacılar, Intercontinental, Radisson ve Sheraton Hotels and Resorts gibi dünyanın en büyük otel zincirlerinden bazılarının kullandığı anahtar kartlarla kusurları keşfettiler.

F-Secure’dan Tomi Tuominen ve Timo Hirvonen, 15 yıl önce meslektaşlarından birine ait bir dizüstü bilgisayarın gizlice bir otel odasından kaybolduğu için bu güvenlik açığını araştırmaya başladı.

Dünyanın en büyük kilit üreticisi Assa Abloy tarafından yapılan anahtar kartlarla bulduğu kusurlar, bir otelden herhangi bir anahtar kart kullanarak bir anahtar anahtar oluşturmalarını sağladı.

“Hack, üç adımdan oluşuyor,” diyor Tuominen, The Independent’a açıklıyor. “Öncelikle, bir anahtar karta erişim olsun, hangisi önemli değil. İkinci olarak, kartı okumak ve ana anahtar kodunu aramak için özel yazılımımızla birlikte nispeten ucuz bir donanım parçası kullanın.

“Üçüncüsü, tesiste bulunan herhangi bir odaya erişmek için ana anahtarı anahtar kartına veya başka bir tuşa yazın.”

Tuominen ve Bay Hirvonen, bu tekniği kullanarak bir odaya erişmek için ortalama 60 saniye sürdüğünü söylüyor.

Bulgularını Infiltrate konferansında bu hafta içinde sunacak araştırmacılar, savunmasız durumdan Assa Abloy’a bilgi verdi ve düzeltmek için bir yama önerdi. Bu durumdan etkilenen tüm otellerde düzeltmenin tamamlanması uzun zaman alacaktır.

Assa Abloy’un sözcüsü “F-Secure’un bu konuları dikkatimize sunduğumuz etik yaklaşımı takdir ediyoruz” dedi.

“Ürünlerimizde en yüksek güvenlik ve kalite için çalışıyoruz, bu nedenle ürünlerimizin en titiz değerlendirmeleri geçmesini sağlama fırsatına sahip olduğumuz için mutluyuz. Bu güncellemelerle misafirperverlik güvenliğini bir üst seviyeye çıkardık. ”

Kaynak: https://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/news/hackers-master-key-hotels-f-secure-intercontinental-radisson-sheraton-a8322161.html

Bilgisayar korsanları artık otel odanızı karıştırabilecek!
Değerlendir
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Donanım