Bizimle iletişime geçin

Karşınızda bitcoin için akıllı banknotlar!

Kripto Para

Karşınızda bitcoin için akıllı banknotlar!

Kripto para birimleri için “akıllı banknotlar” geliştiren Singapurlu bir girişimci, büyük bir Singapurlu alışveriş merkezinde fiziksel bitcoin banknotlarının satışını başlattı.

Kendisini bitcoin gibi kripto para birimleriyle fiziksel notalar üreten bir “akıllı banknot platformu” olarak nitelendiren Singapurlu firma Tangem, bugün şehir eyaletindeki Suntech City alışveriş merkezinde bir pilot lansmanında “Tangem Not” a giriş yaptı.

“Banknotlar”, her bir notun içindeki bir çip üzerindeki bitcoin değerini taşıyacak ve piyasaya sunulmakta olan 0.01 BTC (98 $) ve 0.05 BTC (485 $) değerinde satışa sunulacak.

Her banknotun içindeki kağıt – kağıttan yapılmış değil – Tangem’in kurucu ortağı Andrew Pantyukhin’e göre, Orta postada bulunan tüm bilinen saldırı vektörlerini donanım ve yazılım seviyelerinde ele alan bir Samsung Semiconductor S3D350A çiptir. Tangem, beraberindeki soğuk cüzdanın “kopyalanamaz” olduğunu belirterek, kurucu ortaklarının tek bir banknotun hacklemesinin “ekonomik olmayan” olduğunu ve sadece bir hack durumunda bile tek bir banknotla sınırlandırılmasında ısrar ettiğini söylüyor.

Her banknot, 2 $ ‘lık üretime mal oluyor. Kurucu ortak, şirketin “anında, ücretsiz ve anonim” olan kripto işlemlerini kolaylaştırmak için “şimdi milyonlarca birim ürettiğini” söyledi.

Uygun bir şekilde, banknotun elleri el değiştirdiğinde, notların sahipliğini ve bunların değerini bitcoin’de transfer etmek anında gerçekleşir. “Tüm cüzdanı fiziksel olarak engellemek için blockchain özel anahtarı. İşlem ücreti yok, onay bloğu zincirini beklemeye gerek yok, ”diyor. Tangem web sitesinde, her bir notun bir NFC özellikli olacağını ve bir kullanıcının bir akıllı telefon aracılığıyla içerdiği varlıkların geçerliliğini anında doğrulayabilmesini sağladığını belirtti.

Dünyanın dört bir yanına yayılmış operasyon üsleri ile – global merkezi, yaygın olarak “Crypto Vadisi” olarak bilinen İsviçre’nin Zug kasabasında bulunuyor – Tangem, Singapur’daki lansmanından sonra banknotlarını dünya çapında dağıtmayı planlıyor.

Kaynak: https://www.ccn.com/physical-bitcoin-banknotes-launched-in-singapore-to-drive-adoption-2/

Karşınızda bitcoin için akıllı banknotlar!
Değerlendir
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Kripto Para