Bizimle iletişime geçin

Uzmanlar: Bitcoin düşmeye devam edebilir!

Kripto Para

Uzmanlar: Bitcoin düşmeye devam edebilir!

Uzamanlar açıkladı Bitcoin düşmeye devam mı edecek? E-Toro ve tanınmış bir bitcoin uzmanı kıdemli analist Mati Greenspan, Express’e verdiği demeçte, bitcoin’in 20.000 $’lık marketten düzeltilmesinin beklendiğini ve bitcoin fiyatının gelecekte tüm zamanların en yüksek seviyesini aştığını söyledi.

Farklı pazar

“Gelecekte neler olacağını bilmiyorum. Ben gerçekten bir falcı ya da bunun gibi bir şey değilim. 20.000 $ ‘lık zirveden düşen regülasyon korkusundan daha fazlası, normal bir geri çekilmekten daha fazlasına sahip olduğuna inanıyorum, ”diyen Greenspan, bir varlığın değerinde ani bir artışın genellikle bir geri çekilme ile takip edildiğini vurguladı.

“Bitcoin fiyatı ne zaman hareket ederse ve yeni bir büyüklük sırasına sıçradığında, bunun üzerinde bir çeşit geri çekilme görmemiz gerekir. Aynı şey sekiz sentten 3.50 dolara fırladıktan sonra bir dolara geri çekilmesinin de aynı şeydi. Bu tür bir sıçramadan sonra çok normal bir şey. Yani şimdi bakarsak, bir yıl önce fiyatın yaklaşık yüzde altı veya yüzde altı olduğuna inanıyorum”diye ekledi.

Son birkaç ay içinde birkaç analist, Bitcoin’in 20.000 $ ‘dan 6,000 $’ a kadar olan düşmenin, 2014 yılında yaşanan düşüşün ilk yüzde 80 düşüşünün ardından Bitcoin’in 12 aydan fazla bir sürede düzelmediği bir dönemde, durgunluğunu hatırlattığını belirtti.

Ancak, piyasa farklı bir durumda ve küresel kripto-para değişimi piyasasında günlük 30 milyar dolarlık işlem hacmi bulunuyor. Piyasanın likiditesi ve hacmi 2014’teki seviyelerle kıyaslanamaz ve kurumsal yatırımcıların ve büyük ölçekli perakende tüccarlarının katılımı piyasanın olgunlaşmasına izin veren bitcoin futures gibi çeşitli kamu enstrümanlarına yol açmıştır.

CCN, son olarak, finans sektörünün en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs’ın, altı aydan fazla bir süredir bitcoin pazarına giriş yaptıktan sonra bir kripto-para birimi ticaret masası kurmaya resmen karar verdiğini bildirdi.

Goldman Sachs’da yönetici olan Rana Yared, Goldman Sachs’daki yatırımcıların ve yatırımcıların kripto paralara karşı kuşkucu olduklarını söyledi. Ancak, müşterilerinden gelen aşırı talep ve yatırımcılarının alternatif bir değer deposu olarak bitcoine sahip olma isteklilikleri nedeniyle, Yared, bankanın bitcoin talebini kolaylaştırmaya başlaması gerektiğini söyledi.

“Kendimi, Bitcoin’in dünyayı ele geçireceğini düşünerek uyanan gerçek bir inanç olarak tanımlamam. Katılan hemen hemen herkes için, masaya kişisel şüphecilik geldi. Yared, bir müşterinin “Bitcoin veya Bitcoin futures’larını tutmak istiyorum, çünkü alternatif bir değer deposu olduğunu düşünüyorum” diye yankılandı.

Kaynak: https://www.ccn.com/expert-bitcoin-price-will-surpass-all-time-high-fall-from-20k-was-normal/

Uzmanlar: Bitcoin düşmeye devam edebilir!
Değerlendir
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Kripto Para