Bizimle iletişime geçin

Chicago onun için kırmızı halıyı yuvarlıyor

İnternet

Chicago onun için kırmızı halıyı yuvarlıyor

Elon Musk’ın Boring Şirketi, Chicago’daki O’Hare Uluslararası Havalimanı’na milyonlarca dolarlık yüksek hızlı bir ekspres tren inşa etme teklifinde kazananlardan biri.

Şirket, Londra Heathrow Havalimanı’nda bir terminal tasarlayan inşaat mühendisliği firması Mott MacDonald ve eski basketbol yıldızı Earvin “Magic” Johnson’ın desteklediği bir altyapı fonu olan JLC Altyapısı’nı içeren bir konsorsiyumu alt etti. Şehrin Perşembe günü haberleri duyurması bekleniyor.  Chicago

Boring Şirketi, anlaşmanın ilk olarak bildirdiğine göre Twitter’da yapılan anlaşmayı doğruladı: “Bu yeni yüksek hızlı toplu taşıma sistemini Chicago’ya getirmek için Belediye Başkanı ve Şehir ile birlikte çalışmaktan gerçekten heyecan duyuyoruz!” 18 ay önce lanse edilen bir şirket, kanıtlanmamış fütüristik fikirlerle çalışıyor ve Los Angeles banliyölerinden Hawthorne, California’da bir test tünelinin yanı sıra inşaat deneyimlerinden de yoksun.

Chicago’daki DePaul Üniversitesi’nde bulunan Chaddick Büyükşehir Gelişim Enstitüsü yöneticisi Joe Schwieterman, “Elon Musk, teknoloji çalışmalarını kanıtlamak için bir yer arıyor ve Chicago onun için kırmızı halıyı yuvarlıyor” dedi.

Boring Şirketi’nin yüksek hızlı havalimanı bağlantısının neleri içereceği tam olarak belli değil, ama geçen sene Musk Chicago için fikirlerini tweetledi. “Elbette elektrikli kapsül” ve “Raylar belki, belki de değil.” diye yazdı.

Proje, hükümetin tüm inşaat maliyetini finanse etmeye zorlayarak, hiçbir hükümet fonunun söz konusu olmaması nedeniyle sıra dışıdır. Teklif sahiplerinin bu sınırlı ilgisi ve bazılarının yıllardır yapılan O’Hare Express projesinin şüpheci bir bakış açmasına neden oldu.

Northwestern Üniversitesi’nde mühendislik profesörü Hani Mahmassani, “Betonun yapılmasından önce birkaç kez evrimleşeceğinden şüpheleniyorum” dedi. Mahmassani, diğer şirketleriyle birlikte Musk’ın “diğerlerinin söylediği çok zor gördüğü vizyonları izleyebildiğini ve yerine getirdiğini” söyledi.

Nodun kazanılması, Chicago kentinin Chicago’daki O’Hare ile 15 mil ve 40 dolar taksi yolculuğu arasında bağlantı kurmasını amaçlayan projenin ayrıntıları hakkında bir yıl boyunca sadece Boring ile görüşme yapacağı anlamına geliyor.

Kaynak: Bloomberg

Chicago onun için kırmızı halıyı yuvarlıyor
Değerlendir
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: İnternet