Bizimle iletişime geçin

Dans ettiği videoyu yayınlayan kadın gözaltına alındı!

İnternet

Dans ettiği videoyu yayınlayan kadın gözaltına alındı!

Dans ettiği videoyu yayınlayan kadın gözaltına alındı… İran yaşayan bir kadın dans ettiği videosunu sosyal medya hesabına yükleyip paylaştığı için gözaltına alındı. Gözaltına alınan kadına destek mesajları yağdı!

Dans ettiği videoyu yayınlayan kadın gözaltına alındı, şaka değil… İran ülkesinde yasaklara direnenlerin protestoları artmış durumda. İranlılar sadece meydanlarda değil internette de koyulan yasakların karşısında duruyor.

Medeh Hocebri isimli bir genç kadın dans ettiği görüntüleri sosyal medya hesabında yayınladı. İran’daki bazı yasakları sizlere söyleyelim; bir toplum içinde erkeklerle dans etmek kesinlikle ve kesinlikle yasak, kadınların başını örtmesi zorunlu…

Hocebri isimli kadının başörtüsüz çektiği videosu İranlı yetkilileri müdahale etmek zorunda bıraktı. İnternette dans videosunu yüklemesi nedeniyle genç güzel kadın gözaltına alındı.

Bu gözaltı kararına sosyal medya hesapları üstünden büyük tepkiler gösterildi. Genç kadının Instagram‘daki binlerce takipçisi video ve mesaj paylaşarak kadına destek oldu. Twitter’da ise “Dans etmek suç değildir!” başlığı altında gönderiler paylaşıldı.

Bu nedenli gözaltı olayı ilk değil… Dans ettiği gerekçesiyle İran’da tutuklanan çok kadın olmuştu. 2014 yılında altı genç kadına, internette dans videosu yüklemeleri sebebiyle bir yıl hapis ve 91 kırbaç cezası çarptırıldı.

Dans ettiği videoyu yayınlayan kadın gözaltına alındı!
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: İnternet