Dokuz Eylül Üniversitesi

KULÜP ADI: IEEE Dokuz Eylül Üniversitesi Öğrenci Kolu

— BİZ KİMİZ?

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde 2001 yılından beri aktif olan kulübümüz IEEE DEU SB, gönüllülük esaslı çalışan, teknik ve sosyal konularda gelişmeleri takip edip uygulayan; birden fazla komitesiyle her alanda kendini yeterli bir şekilde geliştirmeyi hedefleyen bir IEEE öğrenci koludur.

Temel kitlesi mühendislik öğrencileri olan kulübümüz hem okulumuz öğrencileri hem de mezunlarıyla işbirliği halinde çalışmaya devam etmektedir. Computer Society (CS), Power and Energy Society (PES), Robotics and Automation Society (RAS), Aerospace and Electric Systems Society (AESS), Engineering in Medicine and Biology Society (EMBS), Women in Engineering (WIE), Sosyal Sorumluluk Projeleri (SSP), IEEE Türkiye Kardeş Kollar ve Entrepreneurship alt komitelerine sahip iken aynı zamanda bir bütün halinde çalışan kulübümüz, sene içinde alanlarının en iyileriyle düzenledikleri konferanslar ve etkinliklerle büyük başarılara imza atıp; üye öğrencilere profesyonel bir network ağı kazandırmaktadır.

Yıl içinde düzenlenen onlarca etkinlikte görev alıp üyelerimize sorumluluk bilinci kazandırarak ve bir etkinlik ortaya çıkarırken karşılaşılabilecek problemleri aşma tecrübesi elde etmelerine imkan sağlayarak kişisel gelişimlerine katkıda bulunuyoruz. Öğrencilere mesleki geleceklerine dair farklı bakış açıları kazandırıyor, sektörün önde gelen firmalarıyla iletişim kurmalarını sağlayıp onlara çeşitli fırsatlar sunuyoruz.

Institute of Electrical and Electronics Engineers, kısaca IEEE, 1884 yılından beri faaliyet gösteren; mühendis, bilim insanı ve öğrencilerin
oluşturduğu dünyanın en geniş teknik topluluğudur. 150 ülkede 400.000’e yakın üye sayısıyla giderek büyüyen bu topluluğun Türkiye’de 73 üniversitede öğrenci kolu bulunmaktadır.

Bilgisayar mühendisliği, biyomedikal teknoloji, elektriksel güç, telekomünikasyon, uzay elektroniği, tüketici elektroniği gibi birçok teknik alanda otorite sayılan IEEE, belirtilmiş alanlarda dünyada çıkan tüm yayınların yüzde 30 gibi yüksek bir diliminin sahibidir.

 

KÜNYE


Başkan: Berke KADAM

Başkan Yardımcısı: Abdulkadir GÜVEL

Başkan Yardımcısı: Yücel ASAN

Yazman: Kaan ALBOY

Sayman: Ertuğrul AKIN

Yönetim Kurulu Üyesi: Görkem GÜNEY

Yönetim Kurulu Üyesi: Yağız SAĞLAM

Computer Society(CS) Eş Temsilcileri: Devrim YILMAZ – Onur KANTAR

Power and Energy Society(PES) Temsilcisi: Serra ÖZKASAP

Robotics and Automation Society(RAS) Temsilcisi: Berkan BOSTANOĞLU

Aerospace and Electric Systems Society(AESS) Temsilcisi: Mustafa Umut ÖZBEK

Women in Engineering(WIE) Eş Temsilcileri: Damla ÜLKÜ – Deniz ALBAYRAK

Sosyal Sorumluluk Projeleri Koordinatörü: Müge SAVAŞTAER

 

Etkinliklerimiz
Farklı bir filtre deneyiniz.

 

İLETİŞİM


Web Sitesi: http://ieee.deu.edu.tr/

Mail: ieeedokuzeylul@gmail.com

Facebook: http://facebook.com/ieeedeu

Twitter: http://twitter.com/ieeedeu

Instagram:  https://www.instagram.com/ieeedeu/

linkedin: http://linkedin.com/company/ieeedeu