Bizimle iletişime geçin

Elon Musk çalışanlarına verimli olabilecekleri 5 yolu gösterdi!

İnternet

Elon Musk çalışanlarına verimli olabilecekleri 5 yolu gösterdi!

Elon Musk bildiğiniz üzere Dünya’nın en çok konuşulan adamlarından birisi olarak, çalışanlarına işlerinde nasıl verimli olabileceğine dair verdiği fikirlerle bir bakıma bize de mesajı çakıyor.

İşte o yollar!

1. Sık toplantılardan kurtulun.

Aşırı toplantılar, büyük şirketlerin yankılarıdır ve zamanla neredeyse her zaman kötüleşir. Tüm büyük toplantılara katılın, tüm kitleye değer sağladıklarından emin değilseniz, bu durumda onları çok kısa tutun.

Ayrıca, “acil bir sorun” olmadığı sürece, sık sık toplantılara gitmeniz gerekmez.

 

2. İşiniz bittiyse toplantıdan çıkın.

Bir toplantıdan çıkın veya değer eklemediğiniz belli olan en kısa sürede bir aramayı bırakın. Ayrılmak kaba değil, birinin kalmasını ve zamanlarını boşa harcaması kaba.

 

3. Kısaltmalar kullanmayın.

Tesla CEO’su onlardan hoşlanmıyor.

Tesla’daki nesneler, yazılım veya işlemler için kısaltmalar veya anlamsız kelimeler kullanmayın. Genel olarak, bir açıklama gerektiren herhangi bir şey iletişimi engeller. İnsanların sadece Tesla’da çalışması için bir sözlüğü ezberlemek zorunda kalmasını istemeyiz.

 

4. “Komut zinciri” ile iletişim kurmayı bırakın.

İletişim, “komut zinciri” ile değil, işin yapılması için gereken en kısa yoldan geçmelidir. Komuta zinciri iletişimini zorlamaya çalışan herhangi bir yönetici yakında kendilerini başka yerlerde çalışacak buluyor.

 

Kaynak: https://www.indy100.com/article/5-ways-to-be-more-productive-according-to-tesla-email-sent-staff-elon-musk-8316661

 

Elon Musk çalışanlarına verimli olabilecekleri 5 yolu gösterdi!
Değerlendir
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir