Bizimle iletişime geçin

Facebook bedava internetten vazgeçti!

İnternet

Facebook bedava internetten vazgeçti!

Facebook zamanında büyük bir drone inşa edip bunu gökyüzüne havalandırarak herkese bedava internet sunmaya çalışıyordu ancak bazı aksaklıklar yaşandı.

İki yıl önce, Somerset imparatorluğunun bir şekilde beklenmedik bir karakolunu ziyaret etmek için Somerset’deki Bridgwater’daki bir depoya gittim. facebook bedava

Deponun içinde, üç ay boyunca havada kalmak üzere tasarlanmış, uzaktaki insanlara internet bağlantısı sağlayan dev bir kanatlı güneş enerjili drone vardı.

Sosyal ağın mühendislik bölümü Jay Parikh, firmanın emellerinin kapsamını açıklamak için Kaliforniya’dan uçtu ve bize “görevimiz gezegendeki herkesi birbirine bağlamak” dedi.

Dev drone, bu yıl Londra’nın Victoria ve Albert müzesi tarafından Gelecek Marşılar adlı yeni bir serginin merkezi olarak seçilmişti. Ancak bu hafta fiş çekildi. Facebook, Bridgwater fabrikasının kapanmış olduğunu ve drone ekibinin işi bıraktığını açıkladı.

Şirket, Proje Aquila’nın ölmediği konusunda ısrar ediyordu ve havada çalışan bir drone bulundurmak için ihtiyaç duyulan batarya teknolojisi gibi alanlarda çalışmalar devam edecek.

Ancak bu, özellikle benzer bir bağlantı misyonunda yüksek irtifa balonları kullanan Google’ın Proje Loon’unun çok daha fazla ilerleme kaydettiğini düşündüğünüzde büyük bir aksaklık gibi görünüyor.

Gelişmekte olan ülkelerde uzun yıllar mobil teknolojiler üzerinde çalışmış olan Ken Banks, “Açıkçası teknik düzeyde başarısız oldular” diyor.

Facebook bedava internetten vazgeçti!
Değerlendir
Okumaya devam et
Şunlar da hoşunuza gidebilir...
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: İnternet