Bizimle iletişime geçin

Facebook kendi kripto parasını üretecek!

İnternet

Facebook kendi kripto parasını üretecek!

Facebook’un tarihindeki en büyük yönetim değişikliği, sosyal ağın, hangi amaç için henüz açık olmasa da, blockchain teknolojisini geliştirme niyetlerini ortaya çıkardı.

Facebook Messenger eski başkanı David Marcus, bu hafta şirketin doğrudan CTO’su Mike Schroepfer’e rapor verecek bir keşif bloğu grubu kurmaya başlayacağını duyurdu. Marcus, 8 Mayıs Salı günü Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in kendi kripto para birimini oluşturmakla ilgilendiği yönündeki söylentileri takiben bir Facebook gönderisinde duyuru yaptı. Ama Bay Marcus’un ekibinin üzerinde çalıştığı hakkında çok az ayrıntı verildi.

Marcus, “Yaklaşık dört yıldır inanılmaz derecede başarılı olan Messenger’ı aldıktan sonra, yeni bir meydan okumamın zamanı olduğuna karar verdim” dedi.

“Facebook’ta blok zincirden en iyi şekilde nasıl yararlanacağımızı keşfetmek için küçük bir grup kuruyorum.

Blockchain meraklıları, teknolojinin, Facebook’un insanların mahremiyetiyle ilgili karşılaştıkları son sorunların çoğunu çözmesi ve çözmesi için bir yol olduğunu görüyor. Teknoloji devi geçen ay, 87 milyon kullanıcısına ait kişisel verilerin “kötü niyetli aktörler” tarafından sömürüldüğünü ve tehlikeye atıldığını ortaya koydu.

Blockchain teknolojisini iş modeline entegre ederek, Indorse olarak adlandırılan profesyoneller için bir blockchain destekli sosyal ağın CEO’su Gaurang Torvekar, Facebook’un gelecekte bu tür ihlalleri önleyebildiğine inanıyor.

“Kullanıcı gizliliğini korumak için diğer daha ucuz ve daha hızlı alternatifler olsa da, blockchain kullanıcıların verilerini uçtan uca kontrol etmelerini sağlıyor,” diyor “Bu, son Cambridge Analytica skandalı göz önüne alındığında, Facebook için cazip bir kullanım örneği olabilir.”

Dünya çapında 2 milyardan fazla kullanıcısıyla Facebook’un blockchain grubunun akla gelebilecek başka bir sonucu, Facebook’un kendi kripto para birimini geliştirmek olacaktır.

Sosyal ağın, Telegram gibi diğer teknoloji platformlarını, bitcoin’e olan kendi rakibini başlatırken izlediğini ve eski Beyaz Saray danışmanı Gary Cohn’un küresel bir kripto para birimi olacağı yönündeki son tahminlerini görebileceğini görecekti.

Mart ayında ABD Başkanı Donald Trump’a baş ekonomik danışman olarak istifa eden Bay Cohn, bu hafta dünya çapında kitle evlat edinmesi için sanal bir para birimini görmeyi beklediğini söyledi – ama bu bitcoin olmayacaktı.

Kaynak: https://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/news/facebook-cryptocurrency-launch-bitcoin-blockchain-david-marcus-a8343261.html

Facebook kendi kripto parasını üretecek!
Değerlendir
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: İnternet