Bizimle iletişime geçin

Facebook, Memories ile anıları tek bir yerde topluyor!

İnternet

Facebook, Memories ile anıları tek bir yerde topluyor!

Sosyal medya ağı Facebook, “Memories” (Anılar) adıyla çıkardığı yeni özelliğini kullanıcılarına sundu. Tüm anıları tek bir yerde toplayan bu yeni özellik, sevdiklerinizle paylaştığınız anılara yolculuk yapmanızı sağlamış olacak.

Yaklaşık olarak üç yıldır kullanıcılarına sunduğu “On This Day” özelliği ile geçmişteki gönderilerini hatırlama imkanı sunan Facebook, “Memories” ile bu özelliğini genişletmiş olacak.

Bilginiz dahilinde olsun veya olmasın, Facebook’un sizin hakkınızda çoğu bilgiye sahip olduğu artık bilinen bir durum. Sosyal medya ağı, herkese masum olduğunu kanıtlamak istiyor olacak ki, bu zamana kadar paylaştığınız her şeyi tek bir çatı altında toplamanızda yardımcı olmak için çabalıyor.

Anılar özelliğinin ekran görüntüsü.

Memories (Anılar) adı verilen yeniliğiyle birlikte sevdiklerinizle paylaşmış olduğunuz anılarınıza kolayca ulaşabileceksiniz. Geçmişinize duygu dolu bir yolculuğa çıkacağınız bu yenilik, gönderilerden fotoğraflara, hayatınızdaki tüm dönüm noktalarından kimlerle arkadaşlık kurduğunuza kadar birçok şeyi barındıracak ve size yepyeni bir heyecan yaşatacak.

Sosyal medya ağı, bir mesaj ya da kısa bir video yardımı ile anılarınızı dönemsel olarak sizlere hatırlatmış olacak ve bakmanızı sağlayacak. Ayrıca Facebook, bu anıların bazı bir kesime mutluluk vermeyebileceği konusunda uyarıyor. Üyelerinin geçmişteki anıları nedeniyle acı çekmemeleri için çok dikkatli davranacaklarına dair söz veren şirket, yeniliğin bu gibi şeylerde yapay zeka ile önlemini almaya çalışacak.

Memories yeniliğine dilerseniz masaüstünden dilerseniz de mobil, tablet gibi cihazlardan girebileceksiniz. Bildirimlerinizde ve haber akışınızda görüleceği duyurulan yeniliği  buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca adrese girdiğinizde henüz anılarınız karşınıza çıkmadıysa korkmanıza gerek yok. Facebook, bu özelliğini kademeli olarak kullanıcılarına getirdiğini, çok yakında tüm kullanıcıları için aktif olacağını açıkladı.

Sizce Facebook güvenlik açıklarından sonra kendini üyelerine affettirebilecek mi? Yoksa bu yenilikler kelebek olup uçacak mı?

Facebook, Memories ile anıları tek bir yerde topluyor!
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: İnternet