Bizimle iletişime geçin

Facebook’u terk ediyorlar!

İnternet

Facebook’u terk ediyorlar!

Pew Araştırma Merkezinden yapılan bir araştırmaya göre, gençler Facebook’u Snapchat ve Instagram gibi diğer sosyal medya platformlarından daha az kullanıyorlar!

13 yaşından 17 yaşına kadar olan ABD’li bireylerin sadece % 51’i Facebook kullandığını söylüyor. Pew’in 2015 yılında, çevrimiçi internet platformu olduğunda, sosyal ağı kullandıklarını söyleyen% 71’ten çarpıcı bir düşüş yaşandı.

Bu yıl ki çalışmada, Pew’e göre Facebook kullanımı, YouTube’u (% 85), Instagram’ı (% 72) veya Snapchat’i (% 69) kullandıklarını belirtenlerin yüzdesinden “önemli ölçüde düşük” olduğunu bildirdi. Bir önceki çalışmada, gençlerin sadece % 52’si Instagram’ı kullandıklarını söylerken,% 41’i Snapchat kullandığını söyledi. YouTube, 2014-2015 anketine dahil edilmedi.

Facebook kullanımı, düşük gelirli gençler arasında belirgin bir şekilde daha yüksekti; öte yandan yıllık geliri 75 bin doları aşkın aile bireylerinde facebook kullanımının daha az olduğu gözlendi!
Online platformlardan hangisinin en çok kullandığı sorulduğunda, sadece % 10’u Facebook kullandığını söyledi. Yüzde otuz beş Snapchat, % 32’si YouTube ve % 15’inin de  Instagram dedi.

Cinsiyet ve etnik kökene bağlı bazı farklılıklar da vardı. Kızların Snapchat’ı en çok kullanılan site olarak (% 42 v% 29), erkeklerin ise YouTube (% 25 v% 25) söylemeleri daha olasıdır. Siyahi gençler beyaz gençlerle karşılaştırıldığında siyahi gençlerin daha fazla Facebook kullandığı ortaya çıkmıştır.

Genç göçüne rağmen Facebook, 2.2 milyar aylık kullanıcıyla dünyanın en büyük sosyal platformu olmaya devam ediyor.

Kaynak: Guardian

Facebook’u terk ediyorlar!
Değerlendir
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: İnternet