Bizimle iletişime geçin

Fortnite çılgınlığı gittikçe büyüyor!

Oyun

Fortnite çılgınlığı gittikçe büyüyor!

Fortnite çılgınlığı, araştırma şirketi tarafından paylaşıldı… Epic Games tarafınca geliştirilen FPS oyunu Fortnite, tanınmış araştırma şirketi Newzoo’ya göre dünya üzerinde en çok oynanan 3 oyun arasına girmeyi başardığı söyleniyor. İşte rekortmen oyun ile ilgili tüm detaylar…

Fortnite çılgınlığı aldı başını gidiyor… 2017 yılının Eylül ayında Epic Games firması tarafınca piyasaya sunulan Fortnite, çılgınca bir şekilde büyümeye devam ettiği gözle görülüyor. Çıktığı zamandan bugüne kadar 50 milyon oyuncu sayısını geçen Fortnite, eSpor’a ayırdığı tam tamına 100 milyon dolarlık ödül genişliği ile dudak uçuklatıyor desek yalan olmaz!

Peki her şey tamam da bu Fortnite niye bu kadar popüler?

Oyun içi grafikleri, sistem gereksinimi diğer bu tarz oyunlara nazaran daha az, çok daha basit bir laptop da bile indirilip oynayabilme olanağı sağlıyor. PUBG vb. gibi yüksek sistem gereksinimi isteyen oyunları göz önüne alırsak Fortnite tercih açısından daha mantıklı duruyor ve bu sayede ilgi odağı oluyor. Diğer bir yandan ise oyunun ücretsiz olması da kesinlikle bir etken. Steam uygulaması üzerinden bir çok Battle Royal oyunu ücretli bir şekilde satılıyorken Fortnite bu açıdan da her türlü 1-0 önde oluyor. Son bir ek olarak ise oyunun grafikleri daha yumuşak bir halde olmasından dolayı, diğer oyunlardaki şiddet içeriği Fortnite oyununda çok hissedilemiyor bu da ebeveynlerin bu oyuna olan önyargılarını kesinlikle ortadan kaldırıyor.

Fortnite’ın daha birçok ülkede hala satışa sürülmediğini de aklımıza getirirsek, Epic Games’in bu durdurulamaz yükselen popülaritesinin devamlı artmasını kimseyi şaşırtmayacaktır.

Fortnite çılgınlığı gittikçe büyüyor!
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Oyun