Bizimle iletişime geçin

Fortnite Pubg’den daha fazla para kazandı!

Oyun

Fortnite Pubg’den daha fazla para kazandı!

Epic Games, Eylül 2017’de Fortnite Battle Royale’ı çıkardığında, birçok kişi oyun modunu PlayerUnknown’un ​​Battlegrounds’ının bir kopyası olarak gördü hatta oyunun geliştiricisi olan PUBG Şirketi  yasal işlemler ile yolunu aradı!

Şimdi, Pubg şirketi’nin Fortnite’ın popülerliğinden endişe duyması doğru görünüyor, çünkü oyun modu artık en büyük battle royale oyunu olma yolunda ilerliyor. Fortnite pubg’den

Bu bilgi, Fortnite’in PlayerUnknown’in Battlegrounds’dan daha fazla para kazandığını onaylayan oyun endüstrisi analiz firması SuperData Research’ten geliyor. Yeni yayımlanan bir raporda, SuperData Şubat 2018’de Fortnite’ın gelir bakımından PlayerUnknown’un ​​Battleground’larını geçtiğini ve Fortnite’ın 103 milyon dolarlık PUBG’lara kıyasla 126 milyon dolar kazandığını ortaya koyuyor.

Fortnite‘s The World oyunu modunun paraya mal olması ve bu yüzden de bu 126 milyon dolarlık rakamın katkısı olmasına rağmen, paranın çoğunluğu Battle Royale’ın karakter ve silah derileri gibi kozmetik eşyalarının satışı ile elde ediliyor.

Firma ayrıca, Fortnite’in piyasaya sürüldüğünden beri bilgisayar ve konsollarda kullanılabileceğine işaret ediyor. Buna karşılık PUBG, Aralık ayına kadar Xbox One’a gelmedi ve oyun henüz PlayStation 4’te yayınlanmadı. Ancak, PS4 sürümü kartlarda olabilir.

Buna ek olarak, Fortnite‘n esnek öğrenme eğrisi ve grafikleri daha çocuk dostu görünmesini sağlar, böylece ebeveynler çocuklarının ne kadar zaman harcadıkları hakkında endişelenirler. Raporda ayrıca, en azından bazı oyuncuların oyunu oynamaya son vermesine yol açan hile ile ilgili süregelen endişeden dolayı PUBG’nin engellendiği belirtiliyor.

Fortnite ve PlayerUnknown’un ​​Battlegrounds’ı, sahnede oynanan tek savaş royale oyunu değil ve bu türün geçen sene popülaritesi patladı. Cep telefonunda tonlarca savaş royale oyunu var (Fortnite ve PUBG, yeni resmi mobil limanlar da başlattı) ve H1Z1‘’in savaş royale modu da dahil olmak üzere kendi türlerini kendi türlerine sunmaya çalışan birçok şirket var. Yani, Fortnite ve PUBG arasındaki rekabet sert görünüyor olsa da, onlar çok uzun süre besin zincirinin tepesindeki tek savaş royale başlıkları olmayabilir.

Kaynak: https://gamerant.com/fortnite-more-money-pubg/

Fortnite Pubg’den daha fazla para kazandı!
Değerlendir
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Oyun