Bizimle iletişime geçin

Gmail’e çok beklenen özellik sonunda geldi!

Yapay Zeka

Gmail’e çok beklenen özellik sonunda geldi!

Gmail’e çok beklenen özellik artık sonunda geldi. Yeni gelen özellikle birlikte size gelen önemsiz e-postaların bildiriminden kurtulacaksınız. Google önemsiz mail sorununu üzerinde uğraştığı yapay zeka ile çözecek.

Gmail’e çok beklenen özellik Google’ın yapay zekası ile geldi. Google kullanıcılarına yeni sunduğu güncelleme ile G Suite Gmail uygulaması kullananlarına rahat bir nefes aldırıyor. Yapay zeka üstünde uzun zamandır yapılan çalışmalar sonucu gelen son güncelleme ile gelen mailinizin sizin yazdığınız maillerle ilgisi olup olmadığını kontrol edilecek, yazı stiline bakılarak sizin için önem arz edip etmediğine bakılacak ve önemli olan mailleriniz bu sayede tespit edilmiş olacak. Bunun sonucunda önemli olan mailiniz gelen kutunuza hemen düşecek.

An itibariyle bu yeni özellik malesef sadece kurumsal G Suite kullananlar için aktif olacak.

Peki bu yeni özelliği nasıl aktif edeceğiz?

Google’ın bu yeni özelliği aslında buna benzer diğer e-posta uygulamalarında uzun süredir  sahip olunan bir özellik olmasına karşın, e-posta uygulamalarında yer alan “Öncelik” yeniliğinin faydasıyla beraber gönderilen mailler gelen kutusunda üst sıralara çıkıyordu. Ancak bu özelliği Gmail kendisi kullanmıyordu. İyi tamam da bu özelliği nasıl aktif edeceğiz dediğiniz duyar gibiyiz. İşte cevabı…

Mobil cihazınız iOS işletim sistemini barındırıyorsa, Gmail uygulamasına gelen güncellemeyi kurmanız gerekli. Uygulamaya ulaşarak güncelleme sonrasında ayarlar bölümüne giriniz ve bildirimler seçeneğinden bu özelliği aktif etmeniz gerekiyor.

Google bu yeni güncellemeyi kademe kademe kullanıcılarına sunacak. Tahminen bütün herkese ulaşması 3 günü bulacağı söylendi. Android kullananlar içinde bu uygulama gelmiş olacak.

Gmail’e çok beklenen özellik sonunda geldi!
Değerlendir
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Yapay Zeka