Bizimle iletişime geçin

Google Maps’te artık trafik kazalarını göreceksiniz!

İnternet

Google Maps’te artık trafik kazalarını göreceksiniz!

Google Maps’te artık trafik kazalarını göreceksiniz ama nasıl mı? Google’ın 2005 senesinden itibaren kullanıcılarının hizmetine sunduğu Google Maps uygulaması, yepyeni bir özelliği bünyesine katıyor. Yandex Navigasyon, Waze gibi uygulamalarda yer alan trafik kazası raporlama işlevi ile birlikte bundan sonra, yol güzergahında meydana gelmiş trafik kazalarını uygulamadan göreceksiniz.

Google Maps’te artık trafik kazalarını görebileceksiniz, yanlış duymadınız! Google tarafınca hizmete sunulmuş ve ücretsiz harita servisi olan Google Maps, milyonlarca kişiyi sevindirecek trafik raporlama özelliğine kavuşmak için hazırlık yapıyor. Waze ve Yandex Navigasyon gibi uygulamalarda yer alan kaza raporlama özelliğiyle birlikte insanlar artık yolculuk yaptıkları yol üstündeki trafiğin nasıl olduğunun dışında mevki üstündeki yapılmış olan kazaların durumunu görüntüleyebilecek.

Waze uygulaması, Google şirketi tarafınca 2013 yılında 1 milyon dolar karşılığında satın alınmıştı. Trafik yoğunluğunun dışında yol üzerindeki kaza bilgilerini de en doğruya yakın sonuçlarla sunan Waze’in, kardeş uygulaması Google Maps’e de bu bilgileri sunacağı söyleniyor.

Waze isimli uygulamanın kaza raporlama işlevleri çok iyi çalıştığından ve kaza saatini doğruya yakın gösterdiğinden dolayı daha çok tercih ediliyor. Fakat Google Maps’in farkı ise sadece araç kullanıcıları tarafından değil, yayalar ve toplu taşıma ile ulaşım yapanlar tarafından da kullanılıyor. Saydıklarımıza ek olarak Google Maps, yerel rehber ve tavsiye amaçlı da kullanılabiliyor. Bu nedenle iki uygulamanın birbiriyle çakışmayacağı söylenebilir.

Google Maps’te artık trafik kazalarını göreceksiniz!
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: İnternet