Bizimle iletişime geçin

Google’da değişim… Drive gidiyor, One geliyor!

İnternet

Google’da değişim… Drive gidiyor, One geliyor!

Google önemli bir değişikliğe gidiyor! Bulut servisi Drive çok yakında tarihe karışıyor. Dev şirket ilerleyen günlerde Drive’ı yok edip aynı servisini daha ucuz fiyatıyla One adıyla kullanıcılarına ulaştıracak. Peki ne değişecek?

Drive gidiyor ! İnsanların ücretsiz olarak dosyalarını kolayca yedekleyip saklayabildiği Drive, yakın bir zamanda hayatına One adıyla devam edecek. Değişikliğin sadece isimle olacağını zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Fiyatların da düşmesi kesin bir konu. Yeni ismin eski isimden bir farkı olmayacak ve aynı hizmetleri yeni adıyla ziyaretçilerine sunacak. Eski bir kullanıcısıysanız hesabım ne olacak diye dertlenmenize gerek yok çünkü hesabınız da yeni hizmete otomatik olarak geçecek. Drive gidiyor

Google One’ın tahmini yeni logosu.

Gelelim düşecek olan fiyatlara… Servisi kullananlar için önemli konu belki de bu, bize en büyük yararı olacak olay konumunda. Örnek vermek gerekirse daha önce 1 TB alanı 9,99 dolar fiyatıyla kullanan bulut müşterileri, aynı fiyata bu güncellemeyle 2 TB almış olacak. Bununla birlikte 30 TB’a kadar seçenekler uygun fiyatlarla karşımıza çıkacak.

Peki ne zaman hayata geçecek diyorsanız; ne zaman hayata geçeceği belli değil ama ilk olarak ABD yeni ismi kullanmaya başlayacak. Türkiye’ye yeni ismin gelmesi vakit alacak gibi görünüyor.

Google’da değişim… Drive gidiyor, One geliyor!
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir