Bizimle iletişime geçin

Hangisini duyuyorsunuz? Laurel mı? Yanny mi?

İnternet

Hangisini duyuyorsunuz? Laurel mı? Yanny mi?

Hangisini duyuyorsunuz? Laurel mı? Yanny mi? Yanny ve Laurel ne iş dediğinizi duyar gibiyiz. İnternet bize savaşacak bir sonraki şeyi getirdi ve bu yazı elbisenin renginin mavi mi yoksa sarı mı olduğundan daha fazlasını içeriyor. Bunun yerine, Twitter ve Reddit’teki insanlar bir ses kaydının “Yanny” veya “Laurel” olduğunu söyleyerek tartışıyorlar.

 

Hangisini duyuyorsunuz? Laurel mı? Yanny mi? Hadi şimdi hep birlikte bu sesin hangisi olduğuna karar verelim! Bizim tercihimiz Laurel’den yana oldu peki ya sizinki ne olacak?  Laurel mi? Yanny mi?

 

 

Reddit’teki bir kullanıcı klibi birkaç gün önce paylaştı ve internetteki insanlar duydukları şey hakkında tartışıyorlar.

Görünüşe göre, bas seviyeleri ile oynamak hem telaffuzları duymanıza yardımcı olabilir. Ama bunu dinledikten sonra bile, duyabildiğimiz tek şey “Yanny”.

Bir YouTube videosu, insanların farklı şeyleri nasıl duyduklarını anlamaya çalışmak için sahalarda da oynar. (Sonunda burada “Laurel” i duydum.)

Peki sizler hangisini duyuyorsunuz? Laurel mı? yoksa Yanny mi? Yorumlarınızı bekliyoruz. Yorumlarda hangisini duyduğunuzu belirtiniz, bakalım neler duymuşuz? Aksi bir şey duyduysanız özellikle belirtin ki gülelim. 🙂 Bu kavga uzar da gider gibi…

Kaynak: https://www.cnet.com/news/yanny-or-laurel-the-internet-is-fighting-over-this-mysterious-word/

Hangisini duyuyorsunuz? Laurel mı? Yanny mi?
Değerlendir
Okumaya devam et
Şunlar da hoşunuza gidebilir...
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir