Bizimle iletişime geçin

Harry Potter’ın görünmezlik pelerini gerçek oluyor!

Bilim

Harry Potter’ın görünmezlik pelerini gerçek oluyor!

Bilim adamları “Harry Potter” tarzı görünmezlik pelerinini yapmaya çok yaklaştılar!

Katı nesneleri tamamen yok eden bir cihaz geliştirdiler. Bir spektral pelerin adı verilen alet, testlerde bile parlak gün ışığında çalıştı. Sonuçlar Optica’da yayınlandı. Kanada merkezli araştırma lideri José Azaña, “Çalışmalarımız görünmezlik gizleme arayışı içinde bir atılımı temsil ediyor” dedi. görünmezlik pelerini

İnsan gözü, nesneleri saran ışığı görür. Nesneler renklerine bağlı olarak farklı ışığı yansıtır, örneğin yeşil. Ancak yeni bir yaklaşımda, optik bilimciler bir nesneden geçen ışık dalgalarını değiştirmeye baktılar.

Pelerin, bu ışığı yeşil nesnenin içinden geçerken mavi gibi başka bir renge çevirir. Daha sonra renk diğer tarafa yeşile döner, böylece görünüm gözlerimize çarpmaz. Bu, nesnelerin etrafına ışık yayan, görünür bir ışıltıya neden olan mevcut gizleme aygıtlarının karşılaştığı problemin üstesinden gelir.

Diğer modeller, sadece bir nesne sadece bir ışık rengi ile aydınlatıldığında düzgün çalışır. Ancak beyaz ışık birkaç renkten oluşur. Teknoloji, bir gün nesneleri her yönden görünmez kılmak için kullanılabilir.

Ayrıca, fiber optik hatlar üzerinden iletilen verilerin daha güvenli ve suçluları cezalandırarak ümit ediyor.

Harry Potter’ın görünmezlik pelerini gerçek oluyor!
5 (100%) 1 oy
Okumaya devam et
Şunlar da hoşunuza gidebilir...
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Bilim