Bizimle iletişime geçin

İlk defa mobil oy pusulası kullanılacak!

İnternet

İlk defa mobil oy pusulası kullanılacak!

ABD’li seçmenler, West Virginia eyaletindeki yeni bir ortaklık denemesi sonrasında bu ay ilk kez mobil oy pusulaları ile oy  kullanabilecekler.

28 Mart ‘ta yapılan basın açıklamasına göre, kayıtlı seçmenler 23 Mart’dan 8 Mayıs’a kadar olan seçimlerde sanal oy pusulasını kullanarak oy kullanacaklar.

Platform, iki eyaletdeki seçmenlerle sınırlıdır ve Batı Virginia Eyalet Sekreterliği, teknik sağlayıcı Voatz, Yeni Amerika ve Blockchain Güven Hızlandırıcı platformu arasında bir ortak girişimdir.

“Bu pilot proje, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki türünün ilk örneği. Mobil oylama uygulaması, güvenli bir oylama süreci sağlamak için blockchain teknolojisini kullanıyor. ”

“… Seçim sistemimizde erişilebilirliği geliştirmek ve güveni arttırmak için, West Virginia Dışişleri Bakanı Mac Warner, Seçimler Bölümü personeline 2018 İlk Seçim için bir mobil oy kullanma pilotu yürütme yetkisi verdi.”

ABD şimdiye kadar Estonya gibi ülkelerden daha güvenli Blockchain oyuyla daha az ilerleme kaydetti. Bu ortaklık, oy pusulası dökümünü ve diğer operasyonları güvence altına alan “oyunun önünde” yargı alanlarına karşılaştırmalar yapıyor.

“Brezilya, Estonya, Danimarka, Güney Kore ve İsviçre de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki devlet kurumları aktif olarak blockchain teknolojisinin entegrasyonunu takip ediyorlar” diyor.

Uygun seçmenler Blockchain hizmetini kullanmak için yalnızca “uyumlu bir Apple veya Android mobil cihaz ve onaylanmış, doğrulanmış Devlet veya Federal Kimliklere ihtiyaç duyacaklar”.

Kaynak: Telegraph

İlk defa mobil oy pusulası kullanılacak!
5 (100%) 1 oy
Okumaya devam et
Şunlar da hoşunuza gidebilir...
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: İnternet