Bizimle iletişime geçin

Instagram Hikayeler’inde alışveriş dönemi!

İnternet

Instagram Hikayeler’inde alışveriş dönemi!

Instagram Hikayeler’inde alışveriş başladı. Instagram, Hikayeler kısmına getirdiği yeni özellik ile kullanıcılarını mutlu etti. Sosyal medya devi fotoğraf uygulaması, kullanıcılarının Hikayeler bölümü üzerinden alışveriş yapabilmesini sağlayacak.

Instagram Hikayeler’inde alışveriş yapabileceksiniz, şaka değil. Sosyal ağın gelişmesi ile beraber önemli markalar ürünlerini ve hizmetlerini bu uygulama üzerinden insanlarla tanıştırmaya başladı. E-ticaret dönemine çok güzel bir hava katan bu yeni özelliğin en çok kullanıldığı platformların başını Instagram çekiyor.

Yeni nesil mağaza sistemi olarak isimlendirilen Insta butikleri, alışverişin neredeyse yeni merkezi oldu desek yalan olmaz. Bu yeni özellik ile birlikte kullanıcılarına da güzel bir rahatlık tanıyan Instagram, bu özellik ile birlikte sosyal medya üstünden ürün ve hizmet satışı yapan markaları ve butikleri sevindireceği gibi, kullanıcıların da işlerini rahatlatacak.

Kullanıcılarının yalnızca akışlarındaki reklamlara tıklayıp alışveriş yapmalarını ileri boyuta taşıyan foto uygulaması dev, bu hizmetini Hikayeler kısmına da eklemiş oldu. Bugün itibariyle markalar, paylaştıkları Hikayeler’in üstüne alışveriş sepeti simgesi ekleyebilecek, içeriğindeki ürünleri daha hızlı bir süratle insanlara ulaştırabilmiş olacak.

Örnek verelim; bir markanın paylaştığı hikayede güneş gözlüğü gördünüz, hoşunuza gitti. Eğer bu gözlüğün yanında bir alışveriş sepeti simgesi var ise, satın almak ya da incelemek için üzerine tıklaya biliyor ve ürüne ulaşabiliyorsunuz.

Bazı araştırmacılar, müşterilerin ilgi duydukları markalarla yakından tanışmasını, beğendikleri ve ilgilendikleri ürünler ile ilgili daha fazla bilgi alınmasını ve yeni hizmetler – ürünler hakkında bilgi sahibi olmak için firmaların paylaştıkları Hikayeler’i izlediklerini söylüyor. Her gün tahmini olarak 300 milyon kişinin Instagram Hikayeleri kullandığı göz önüne alındığında, bu yeniliğin çok fazla ilgi çekeceğini tahmin etmek çok zor değil diyebiliriz.

Ayrıca Instagram, bu özelliği şuanlık sadece Adidas, Louis Vuitton ve Aritzia gibi birkaç markaya getirdiğini, ancak özelliğin zaman içerisinde herkese açılacağını duyurdu. Peki bu yenilik sizin hoşunuza gitti mi? Bu yenilik sayesinde alışverişinizi Instagram üzerinden yapar mısınız?

Instagram Hikayeler’inde alışveriş dönemi!
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: İnternet