Bizimle iletişime geçin

Instagram’da video süresi yükseltilecek mi?

İnternet

Instagram’da video süresi yükseltilecek mi?

Instagram, neredeyse herkes tarafından sevilen ve kullanılan dünyanın en bilinir sosyal ağı desek yalan olmaz heralde. Platformun amacı fotoğraf iken videoda vazgeçilmezleri arasında diyebiliriz. Gelen son bilgilere göre Instagram’ın video olayında büyük bir sürpriz yapmaya hazırlanıyor. Instagram’da video süresi

Instagram dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer alıyor, hatta birinci sırada diyebiliriz. Bütün yaş kitlelerini bünyesinde barındıran platformun sunduğu hizmetler arasında en popüler fotoğraf olsa da, video paylaşımlarının da profillere canlılık kattığı ortada. Buna bağlı olarak Instagram’ın video olayında yeni projesi olduğu ve çok büyük bir hizmet yapacağı söyleniyor. Gelen bilgilere göre uygulamada video süresi sınırını 60 dakikaya çıkarılacak!

Bilindiği üzere Instagram’a en fazla 60 saniyelik yani 1 dakikalık videolar yükleyebiliyorsunuz. Videonun süresinin 60 saniyeden 60 dakikaya çıkarılması Instagram’ın büyük bir değişikliğe gittiğinin belirtisi olacak desek yanlış olmaz. Bahsini ettiğimiz videoların dikey formata uygun olacağı söylenirken, Insta’nın 60 dakikalık videolar için içerik sağlayıcıları ve yayıncılarla ile de görüştüğü diğer gelen bilgiler arasında.

Görsel içerik devi sahibi Facebook’un kurucusu, şu sıralar gündemin bir numaralı ismi Mark Zuckerberg, yeni gelişmeyi “mega-trend” olarak adlandırıyor. Son zamanlarda düşüşte olan Facebook‘un reklam kazançlarını artırmak için videolar üzerine çalışmalar yaptığı duyurmuştu. Insta’da da aynı işlemi yapması aslında şaşırtıcı gelmiyor.

Şu anda ayda 300 milyon kişi alan uygulama hikayelerini güncel bir şekilde kullanıyor. Kısa zamanlı videodan uzun formatlı videolara geçmek, uygulamanın trafik alan özelliklerini de kesinlikle etkileyecektir. Testlerin ne zaman biteceği, kullanıcılara 1 saatlik videolara ne zaman sunulacağı belli olmadı.

Instagram’da video süresi yükseltilecek mi?
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: İnternet