Bizimle iletişime geçin

iPhone 11 test puanı açıklandı!

Mobil

iPhone 11 test puanı açıklandı!

iPhone 11 test puanı açıklandı. Apple’ın bu sene içinde çıkaracağı iPhone 11 cihazı Geekbench testinde ortaya çıktı. iPhone 11 işlemci gücüyle beraber iPhone X’a çok yakın bir performans gösterecek diye tahmin ediliyor. Karşınızda iPhone 11’in Geekbench testi sonucu…

iPhone 11 test puanı açıklandı. Apple, bu sene bitmeden tahminen Eylül ayında yeni çıkaracaığı iPhone modellerini bizlere sunacak. Donanımsal kapsamda Apple A12 yonga seti ile birlikte 4 GB RAM’in olması tahmin edilen iPhone 11 cihazı dün itibariyle Geekbench testinde ortalığa çıktı. Çıkarılacak olan bu yeni iPhone’un, iPhone X’dan çok az bir farkı olacağı, performans açısından fazla bir olayı olmadığı görüldü.

Geekbench testi sonuçlarına göre yeni modelin tekli taraftan 4673 puan ve çoklu çekirdek kısmından ise 10912 puan aldığı görülüyor.

Apple A11 Bionic yonga seti sayesinde çok yakın bir şekilde puan alan Apple A12 yonga seti, performans mevzusunda çok bir üstünlük kuramayacak.

Fakat Qualcomm ve Samsung‘un bu sene çıkarmış olduğu yonga setleri bile Apple A11 Bionic yonga setinin kıyısından köşesinden geçememişti.

Apple A11’in çoklu çekirdek gücünden yaklaşık olarak 2000 tam puan az puan alan Snapdragon ve Exynos yonga setleri, bu sene aradaki bu puan farkını kapatırsa şaşırtmayız, en azından böyle bir şansları var.

Geekbench sitesine göre iPhone 11 test puanı

Apple’ın bu sene performansını yükseltmemesinin sebebinin rakiplerinin performans olarak artmamasından kaynaklı olduğu, ilerleyen modellerde yavaş yavaş bunu kullanacağı düşünülüyor. Apple şirketi en güzel farkını 2019 senesinde 7nm teknolojisi ile birlikte üreteceği yonga seti ile ortaya koyacak.

Qualcomm’un bu senenin bitmesine yaklaşık Snapdragon 855 yonga setini kullanıma sunması bekleniyor. Fakat bu yonga setinin Apple A11 ile aynı performansı vermesi tahmin ediliyor.

iPhone 11 test puanı açıklandı!
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Mobil