Bizimle iletişime geçin

Japonya’nın sürücüsüz servis planı!

Otomobil

Japonya’nın sürücüsüz servis planı!

Pazartesi günü açıklanan hükümet stratejik incelemesine göre, Japonya’nın 2020 Olimpiyatları için sürücüsüz araç servisi oluşturmaya çalıştığı öğrenildi.

Başbakan Shinzo Abe başkanlığındaki bir toplantıda sunulan strateji, aynı zamanda, 2022 Mart’ında sona eren mali yıla kadar sanal santrallerin geliştirilmesine izin verme planlarını da içeriyor. sürücüsüz servis

Öneriler, hükümetin ay sonuna kadar derlemeyi amaçladığı daha büyük bir mali ve ekonomik politika paketinin bir parçası.

Ekonomistler, özerk araç ve yapay zeka teknolojilerinin geliştirilmesinde, işletmelerin yaşlanan ve azalan bir işgücü ile başa çıkmalarına yardımcı olabilecek muazzam potansiyel görüyorlar. Bununla birlikte, Japon şirketleri, Çin, Avrupalı ​​ve ABD’li meslektaşlarına bu tür yenilikleri iş uygulamalarına uyarlama konusunda ayak uydurmaya çalışıyorlar.

Japonya’nın ekonomisi ilk çeyrekte daraldı ve 1980’lerin balon ekonomisinden bu yana en uzun süredir devam eden büyümenin sekiz çeyreğini tamamladı.

Abe, 2012’nin sonlarında göreve başladığından beri, işgücüne daha fazla kadın çekerek, düzenli ve sözleşmeli çalışanlar arasındaki ücret farkını daraltarak, gelen turizmi artırarak ve yavaş yavaş yabancı emeğe kapıyı açarak ekonomiden yararlanan bazı kademeli değişiklikleri başlattı.

Bu yılki büyüme stratejisi, şirketlerin tanıtımını kolaylaştırmak için teknolojiyi teşvik etmeye ve bazı düzenlemeleri değiştirmeye odaklandı.

Bu tür sistemlerin yararları bilinirken, düzenlemeler enerjilerini elektrik şebekesine kolayca dağıtmalarına izin vermedikçe, şirketler bu ağları dağıtmaya yatırım yapma konusunda isteksiz olmuştur.

Kaynak: Reuters

Japonya’nın sürücüsüz servis planı!
5 (100%) 1 oy
Okumaya devam et
Şunlar da hoşunuza gidebilir...
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Otomobil