Bizimle iletişime geçin

Kanserli çocuklara yardımcı olacak güzel bir icat!

Donanım

Kanserli çocuklara yardımcı olacak güzel bir icat!

Gerçekte, pahalı ve işe yaramaz göz şekerleri olan en akıllı ve en yenilikçi ürünlere sahip olduğunu iddia eden sayısız teknoloji şirketlerinin bulunduğu CES gibi bir olayda can sıkıcı hissetmek kolaydır. Bu yüzden, kanser tanısı alan çocukların tedavileriyle başa çıkmalarına yardımcı olmak için tasarlanan bir robot oyuncak ördekle karşılaştığımızda iç açıcı oldu.

Kanserli çocuklara yardımcı olacak güzel bir icat!Oyuncak, Aflac ve robotik oyuncak şirketi Sproutel arasında bir ortaklıkla yapıldı. Ürünün ismi Benim Özel Aflac Ördeğimdir, kanatların altında ve sırtında beş dokunma sensörüne sahiptir. Çocuklar evde beslenebilirler ve onunla yatışabilirler, ve ördek geri tepmeye ya da neşeyle cevap vermeye programlıdır. Ayrıca Radyo Frekansı ile Tanımlama (RFID) teknolojisi etiketli bir aksesuar çantası ile birlikte geliyor. Çocuklar emoji disklerinden birine o günkü duygularını ifade etmek için ördek sandığına dokundurabilir ve ördek mutlu bir duygu veya acı bir inilti ile taklit edebilir. Sproutel CEO’su Aaron Horowitz bana amacın, çocukların kendi duygularını yansıtan ördekle, süreçte yalnız olmadıkları gibi hissetmelerine yardımcı olmak olduğunu söyledi.

Aksesuar çantasında ayrıca, çocuklara kemoterapiden daha az korktuklarını hissetmeleri için ördeklere ilaç vermeyi simüle etmek için bir 4 seti bulunmaktadır. Bu, çocuğun bir hastadan bakıcıya rolünü değiştirerek, ruh hallerini ve deneyimlerini kontrol etmelerini sağlar. Ördeğin kürk kabuğunun da çıkması sayesinde çocuklar yıkayabilir ve ördekleri hastane mikroplarından ve bakterilerden temiz tutabilirler. Benim Özel Aflac Ördeğim 5’nci modundayken, ördek kafası, çocukları sakinleştirmek ve düzenli nefes alıştırmalarına odaklanmak için yumuşak kalp atışlarına benzer atımlar yapmaya başlayacaktır.

Ördek, çocukları mutlu bir şekilde seçmeleri için Bluetooth üzerinden bir uygulama ile çiftleşiyor – bir eğlence parkı, bir yağmur ormanı, bir bahçe, bir kaç isim – ve ördeğin tuşuna dokunduktan sonra, o sahnenin sesini çalacak. Çocukları hastane odasından neredeyse nakledecek bir icat.

Aflac, şirketin ilk ürünü olan Jerry the Bear’ı gördükten sonra ördeği oluşturmak için Sproutel’e ulaştığını söyledi. Oyuncak ayı, Tip 1 diyabetli çocuklara kan şekerini nasıl kontrol edip izleyebileceklerini öğrenecek ve bir insülin çekiminin vakti geldiğini öğrenecek şekilde tasarlandı.

Özel Aflac Ördekim ticari olarak kullanılamaz. Aflac, ülkedeki kanser teşhisi konulan çocuklara ücretsiz ördek sağlamayı taahhüt ettiğini söyledi. İlk önce oyuncağı Atlanta merkezli kanser tedavi merkezindeki genç hastalara verilecek ve 2018’in sonunda binlerce aileye ördek yetiştirmek için daha fazla kanser destek programı ve hastane ile ortaklık kurma hedefleri olacaktır.

Kanserli çocuklara yardımcı olacak güzel bir icat!
Değerlendir
Okumaya devam et
Şunlar da hoşunuza gidebilir...
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Donanım