Bizimle iletişime geçin

Karşınızda 2019 model Audi A7 Sportback!

Otomobil

Karşınızda 2019 model Audi A7 Sportback!

Büyük, cesur ve güzel Audi’nin fastback A7 sedanı,  2019 modeli için büyük bir makyaj aldı. Audi’nin yeni amiral gemisi A8’in mimarisini paylaşan Audi A7, şık bir hatchback vari tasarımına sahip olmaya devam ediyor.

Güncellemenin unsurları arasında, daha dar bir ön uç işleminde biraz daha aşağıya oturan, üst kısımdaki dar farlarla çevrili genişletilmiş bir ızgara ve alçak hava girişi azaltıldı.

Daha geniş çamurluk işaret fişekleri, 21 inç çapa kadar alaşımlı jantlar barındıran ve güçlü bir alt gövde karakter çizgisi, dışa doğru daha atletik bir görünüm verirken, genel uzunluktan yarım santimetreden biraz daha uzun bir süre budama yapar (195.6 inç, fraksiyonel olarak daha kısa 115.2- inç dingil mesafesi) ön ve arka çıkıntıları azaltır. Genişlik 75,6 inç ve eğimli tavanın en uzun noktası 56.0’dır. Yeni bir arka far, geri çekilebilir bir arka spoylerin hemen altında, aracın arkasına yayılıyor.

Ayrıca yeni bir S Line opsiyon paketi, revize edilmiş ön ve arka fasya ve rocker panel uzantıları ile daha agresif bir görünüm kazandırıyor.

Güç aktarımı değişiklikleri

Güç kaynağı tanıdık: Audi’nin 3.0 litrelik V6 motoru (340 beygir gücü, Euro’da 369 lb-ft tork). Bununla birlikte, yeni bir 7 vitesli çift kavramalı otomatik manuel şanzıman, önceki 8 vitesli otomatik vitesin yerini alır ve bu da, isteğe bağlı tork vektörü içeren bir Quattro dört tekerlekten çekiş sistemine itme gönderir.

Audi, 5,3 saniyede 62 mil hızlanma ve yaklaşık 35 mpg’lik şehir içi otoyol yakıt ekonomisini öngörüyor. Çoğu Alman sedan gibi en yüksek hız, elektronik olarak 155 mil ile sınırlı olacak.

3,0 litrelik turbo altı, lansmandaki tek motor olacak, ancak yeni bir tasarım, dört ve altı, hafif melez bir sistem, dizel ve daha güçlü bir V6 gibi diğerleri tarafından takip edilecek. ABD müşterileri için motor seçiminin ne kadar geniş olacağı hala görülüyor.

Başka bir güncelleme: bir kombinasyon alternatör / marş motoru 48 voltluk bir lityum-iyon pil besler. Otomatik durdurma / başlatma sistemi, aracın ilerideki trafik hareket etmeye başladığında motorun yeniden başlatılmasını sağlayan ileriye dönük kamera sistemine bir bağlantı ile de yükseltildi. Ayrıca, sürücü, gaz kelebeğinden kalktığında ve 35 ila 100 mil / saat hızla gittiğinde motoru kapatacak şekilde serbest duran bir özellik de bulunmaktadır.

Dinamik geliştirmeler arasında, hızlı bir şekilde rasgele olabilen yeni bir değişken oranlı direksiyon sistemi, mevcut bir pnömatik süspansiyon, 4 tekerlekli bir direksiyon seçeneği ve rulo sertliği ekleyen ve sürüş yüksekliğini 0,4 inç azaltan isteğe bağlı bir spor süspansiyon bulunmaktadır.

Kaynak: https://www.kbb.com/car-news/all-the-latest/2019-audi-a7-sportback-revealed/2100004765/

Karşınızda 2019 model Audi A7 Sportback!
Değerlendir
Okumaya devam et
Şunlar da hoşunuza gidebilir...
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Otomobil