Bizimle iletişime geçin

Mark Zuckerberg, Elon Musk’ın yapay zeka paranoyasına cevap verdi!

Yapay Zeka

Mark Zuckerberg, Elon Musk’ın yapay zeka paranoyasına cevap verdi!

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Paris’teki 2018 Viva Technology konferansında röportaj yaptı ve burada gizlilik ve yapay zeka hakkındaki düşünceleri hakkında konuştu. Zuckerberg, Tesla CEO’su Elon Musk’un kısa bir süre önce olumsuzluk ve ilerlemeyi nasıl engellediği konusunda bir noktayı kabul ettiğini söyleyerek, Yapay zeka’nın olasılıkları konusunda iyimser olduğunu ifade etti.

Perşembe günü Paris’teki 2018 Viva Technology konferansında yapılan bir röportajda, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin uygulamaları ve yapay zeka’nın geleceği konusundaki kişisel tavrı hakkında konuştu. yapay zeka paranoyasına

“Bence yapay zeka, hastalıkların tanımlanmasına ve tedavi edilmesine, arabaların daha güvenli bir şekilde sürmesine yardım etmek, toplumlarımızı güvende tutmaya yardımcı olmak için büyük miktarda pozitif şeylerin kilidini açacağını düşünüyorum” dedi.

Onun yorumları, görüşmeci tarafından Tesla CEO’su Elon Musk’un yapay zeka’ya yönelik kuşkuculuğu hakkındaki kişisel düşünceleri hakkındaki bir soruyu yanıtlamaktaydı. Musk, geçtiğimiz Mart ayında SXSW’de “nükleer silahlardan çok daha tehlikeli” diyen yapay zekanın tehlikeleri konusunda defalarca uyardı.

Açık olmak gerekirse, Musk endişelerinin “genel yapay zeka” ya işaret ettiğini ve bir arabada bulacağınız “işlevsel / dar yapay zeka” türünü belirtmediğini belirtti.

Ancak Zuckerberg, yapay zeka hakkındaki görüşlerine yanıt olarak daha kapsamlı bir iyimserlik dile getirdi.

Zuckerberg ve Musk’ın inançlarının üst üste geldiği yer, tabii ki, yapay zeka teknolojisini kullanan, kendi kendini süren araçların nihai faydasıdır. Zuckerberg, çok iyi bir insani krizi düzeltmeye yardım edeceklerini, eğer iyi yapıldığına dair bir noktaya ulaşabilirsek, dedi. Özellikle, Musk’un son zamanlarda kendi kendini süren araçlara destek verdiğini bir noktadan kabul ettiğini ekledi.

“Bu konuda çok olumsuz olmadığımızdan emin olmalıyız,” dedi yapay zeka teknolojisine atıfta bulundu. “Çünkü insanlar için teknolojinin bireysel başarısızlığına işaret etmek ve bunu ilerlemeyi yavaşlatmak için bir argüman olarak kullanmaya çalışmak çok kolay.”

Zuckerberg, bir süreliğine bu noktayı oluşturmaya çalıştığını söyledi. Yapay zeka için desteğini yapay zeka etiğinin ciddiyetine dair sözleriyle takip etti ve yeni teknolojiler için olduğu gibi, yol boyunca birtakım sorunların ortaya çıkmasına açıklık getirdi. Ama o, yapay zeka şüphelerinin sebebine yardım etmediğini söyledi; eğer bir şey varsa, bunlar karşı-üretken oluyorlar.

Kaynak: Insider

Mark Zuckerberg, Elon Musk’ın yapay zeka paranoyasına cevap verdi!
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Yapay Zeka