Bizimle iletişime geçin

Midenizi küçültmek geleceğiniz için yararlı mı?

Bilim

Midenizi küçültmek geleceğiniz için yararlı mı?

Yeni bir BJS (British Journal of Surgery) çalışması, kilo verme ameliyatının 10 yıl boyunca maliyet etkin olduğunu ve sağlık sistemi paralarını ömür boyu koruyabildiğini göstermektedir.

Araştırmacılar sonuçlarına ulaşmak için bir karar analitik model kullandılar. midenizi küçültmek

Kilo kaybı ameliyatı, Birleşik Krallık Ulusal Sağlık Servisi’ne yapılan ortalama maliyetlerin 2742 € (1944 £), ve 0.8 yıllık yaşam ve 4.0 kalite-düzeltilmiş yaşam yıllarının her zamanki bakımdan daha yüksek bir yaşam süresi ile ilişkilendirilmesiyle ilişkilendirilmiştir. Ayrıca obezite ile ilişkili kardiyovasküler hastalıklar ve diyabetin yaşam boyu risklerini azaltma potansiyeline de sahipti. Midenizi küçültmek geleceğiniz için yararlı mı? bTekno.com

Sonuçlar, kilo verme cerrahisinin klinik yararını ve obezite ile ilişkili hastalıkların önlenmesinden kaynaklanan parasal kazanımları vurgulamaktadır.

İsveç’teki Synergus AB’den yazar Vasily Lukyanov, “İngiltere’de artan obezite oranlarına rağmen, İngiltere, Avrupa’da bariatrik operasyonların en düşük kullanım oranlarından birine sahip ve hastaya cerrahi erişimde kısıtlamalar getiriyor” dedi. “Araştırmanın bulguları, İngiltere’de kısıtlı erişkin obez hastalara cerrahi müdahaleye sınırlı erişimi haklı kılıyor.”

 

Kaynak: https://www.sciencedaily.com/releases/2018/04/180419131022.htm

Midenizi küçültmek geleceğiniz için yararlı mı?
Değerlendir
Okumaya devam et
Şunlar da hoşunuza gidebilir...
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir