Bizimle iletişime geçin

Mobil fotoğrafçılıkta 5 püf nokta!

Mobil

Mobil fotoğrafçılıkta 5 püf nokta!

Telefonunuzda harika fotoğraf çekmeyi öğrenmek ister misiniz? Bu beş ipucunu takip ederek profesyonel olmakta büyük adımlar atacaksınız.

1 – Işığa Dikkat!

Bu doğru. Her şey ışıkla ilgili.

İyi bir görüntüyü harika bir görüntü oluşturmaya yardımcı olacak şey budur. Güneşin konulara yaptığı gölgeleri kontrol edin. Yansıtıcı ışıklı binalara dikkat edin. Güneşin doğuşundan kısa bir süre sonra veya gün batımından hemen önce, “altın saat” sırasında pratik yapın. Pencereden gelen ışığın farklı anlarda bir odanın içinde nasıl düştüğünü izleyin.

Akıllı telefon, düşük ışık koşullarında en büyük değildir. Cihazınızın en iyi şekilde çalıştığı aydınlatma koşullarından yararlanmak en iyisidir.

2 – Herşey Açıyla Alakalı!

Bakış açınızı objelere göre değiştirin. Yakın zamanda bir arkadaşımın, bir çekimde değişen açıları değiştirmenin harika bir atış yapmak için en iyi uygulama olmadığını söyleyen bir öğrencisi vardı.

Naçizane size katılmıyorum. Bakış açılarınızı ve bakış açınızı değiştirdiğimi düşünüyorum, sadece daha iyi bir fotoğraf çekmeniz değil, aynı zamanda konuyu nasıl gördüğünüzü de gösterir.

Öyleyse yere inin, yüksek bir noktaya çıkın, yanlara doğru hareket edin ve bakış açınızı değiştirin. Konumunuzda mümkün olduğunca çok farklı açıları deneyin.

3- Uygulamaları Tanıyın!

Akıllı telefonlarda fotoğraf makinesine adanan binlerce uygulama nedeniyle mobil fotoğrafçılık harika bir hal aldı.

Bu uygulamalar işinizi düzenlemede inanılmaz derecede faydalıdır. Kötü ışıklandırma gibi sorunları düzeltirken, bir konunun akne içermemesi, bir görüntünün belirli yönlerini netleştirmesi veya fotoğrafın üzerine ilginç metin veya başka efektler eklemenizi sağlamak için diğer ayrıntıları geliştirebilirsiniz.

En sevdiğin uygulamayı bul, onu iyi kullanmayı öğren ve zaten harika görüntüsünü bir sonraki seviyeye taşıyabilirsin.

4 – Basit Temizlik

Bu basit bir başparmak kuralı. Lens camını temizle. Kirli bir ön cama sahip olduğunuzda olduğu gibi, temizlik yapmak size daha net bir görünüm kazandırır ve sonuçları iyileştirir.

Temiz lensli bir çekim, yağlı başparmak baskınız ile her zaman diğer fotoğraflarınızdan daha iyi olacaktır.

5 – Zoomsuz Fotoğrafçılık!

Akıllı telefonunuzdaki zoomu hiç kullanmayın.

Akıllı telefonlarda kötü fotoğraf çekmenin kolay yoludur zoom kullanmak. Bir şeye zoom yapmak istiyorsanız, bacaklarınızı kullanın ve hareket edin!

Teknik bir mumbo jumbo var ama bilmeniz gereken tek şey, mobil cihazlardaki zoon hiçbir zaman iyi olmaması.

Mobil fotoğrafçılıkta 5 püf nokta!
5 (100%) 1 oy
Okumaya devam et
Şunlar da hoşunuza gidebilir...
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Mobil