Bizimle iletişime geçin

Mozilla’dan ses kontrollü internet tarayıcısı: Scout

Yapay Zeka

Mozilla’dan ses kontrollü internet tarayıcısı: Scout

Önceden popüler olan internet tarayıcısı Firefox’un organizasyonu Mozilla, ‘Scout’ adıyla kullanıcılar için ses ile çalışan tarayıcı geliştiriyor.

Scout ne işe yarayacak? Firefox’un kar amacı gütmeyen organizasyonu Mozilla, yeni bir proje üzerinde çok titiz bir şekilde çalışıyor. ‘Scout’ ismi verilen internet tarayıcısı, klavye ve mouse yerine sadece ses ile kontrol edilebilecek. Mesela kullanıcılar sesiyle herhangi bir web sitesine girmesi ya da bir yazıyı okuması gibi konularda uygulamaya ses ile komut verebilecek.

Elektronik araçlar üstünden ses ile kontrolümüzün sağlanması bir vakitler sadece bilim – kurgu filmlerinde görülen bir konuydu fakat son zamanlarda baya bir geliştirilen ve üstünde çalışılan yapay zekalar sayesinde günlük hayatımızda kullanabilir olduk. Şüphe yok ki kişisel asistanlar kullanıcıları geçmişe göre daha iyi anlayıp algılayabiliyor, randevu ayarlayabilip veya mesaj yazabilme yeteneğine sahipler.

Mozilla’nın ses yolu ile komutlanan bir internet tarayıcısı geliştirmesi, internet kullanımına yeni bir heyecan getireceği kesin. Buna bağlı olarak belki de en büyük rakipleriyle kendisini tekrar rekabete sokmuş olacak. StatCounter şirketinin analizlerine göre Chrome, tam yüzde 58 kullanım oranına sahipken, Firefox sadece yüzde 5’lik bir kullanıcı kitlesini bünyesinde barındırıyor.

Mozilla’dan ses kontrollü internet tarayıcısı: Scout
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Yapay Zeka