Bizimle iletişime geçin

Omni: En yüksek kalitede bir çukur!

İnternet

Omni: En yüksek kalitede bir çukur!

Bugünlerde Microsoft şirketinin 8,5 milyar dolar karşılığında 2011 yılında satın aldığı popüler çevrimiçi arama hizmeti olan Skype’ın eleştirmenlerini bulmak nispeten kolay. Eski adanmışlar, sosyal medyada rutin olarak, yazılımın kullanımı çok zor hale geldiğini düşünüyor.

Mart ayında, teknoloji yatırımcısı ve yorumcu Om Malik, Skype’ın “ en yüksek kalitede bir çukur ” olduğunu ve kendi ireğini sahibine yönlendirdiğini belirterek olumsuzluğu özetledi. “Skype’ı ve deneyimini mahvetmenin yolu. Bugün kullanmak zorunda kaldım, ama bir daha asla.”

Microsoft, eleştirinin aşırıya kaçtığını ve kısmen de insanların yazılım güncellemeleriyle ilgili aşırılığını yansıttığını söylüyor. 15 yıl önce, internet üzerinden arama yapma fikrini tanıtan ve bu süreçte telekomünikasyon ortamını radikal bir şekilde sıfırlayan bir internet aracı için kullanıcıların ilgisini baltalayan başka faktörler de var.

Skype, özel sermaye yatırımcılarından edindiği tarihten bu yana, kurumsal pazardaki çevrimiçi arama hizmetini, Skype’ı daha az sezgisel ve kullanımı daha zor hale getiren bir değişiklik yaparak, birçok Skype kullanıcısı’nın Apple, Google, Facebook ve Snap tarafından işletilen benzer hizmetlere zarar vermesini istedi.

Şirket, toplam 300 milyona ulaştığı 2016 yılından bu yana Skype kullanıcılarının sayısını güncellemedi. Bazı analistler, rakamların en iyisi düz olduğundan şüphelenir ve iki eski çalışan, aslında düştükleri genel bir panik duygusu tanımlar. Gizli istatistikleri tartışmak için gizli kalmayı talep eden eski Microsoft çalışanları, 2017’nin sonuna gelindiğinde, 300 milyondan fazla rakamın dahili olarak tartışılmadığını söylediler.

Genel Müdür Satya Nadella, şirketin ürünlerinin yaygın olarak kullanılmasını ve sevilmesini istediğini defalarca söyledi. Skype’ı kurumsal müşteriler için kazançlı Office paketinin önemli bir parçası haline getirerek, Microsoft, ilk etapta sıradan kişilere cazip gelen şeyi tehdit ediyor. Malik, “Tim Tebow’un beyzbol oyuncusu olmaya benziyor” dedi. “Ürün çok kafa karıştırıcı, kludgey ve kullanılamaz.”

En iyi oyuncuyu toplamak

2003 yılında bir çift İskandinav girişimciyle kurulan Skype, ucuz denizaşırı aramalar sunarak, telefon şirketlerinin zorbalığından on milyonlarca insanı serbest bıraktı. En çok konuşulan ücretsiz ve Skype, düzenli telefonlara ön ödemeli aramalar için para ödemesini yaptı. Şirket, EBay da dahil olmak üzere çeşitli mülkler aracılığıyla devir aldı. 2011 yılına gelindiğinde, Skype bir yatırımcı konsorsiyumu tarafından kontrol edildi ve kendisini halka arz için hazırlandığı sırada bile Google ve Microsoft dahil olmak üzere potansiyel satın alıcılara satın aldı.

Microsoft’un kişisel bilgisayara olan güvenini azaltacak kadar güvendeydikten sonra, CEO-Steve Ballmer Skype’ta o kadar popüler olan bir internet markası olduğunu gördü. Daha önce 2 numaralı oyuncuyu para biriktirmekle elde etmiş olan Ballmer, önde gelen görevlileri satın almaya karar vermiş ve o tarihte Skype’ın kendisinin değerinin ne olduğu konusunda% 40 prim ödemeye karar vermiştir.

Video konferans yarışması BlueJeans’ten geçen yıl genel müdür olarak Skype ekibine katılan Lori Wright, “En çok tanınan marka ile o sırada en büyük varlık oldu” diyor. “Microsoft’un önemli olacak bir şeye girmesi fırsatçı bir yoldu.”

Satın alma işleminden sonra, Microsoft yöneticisi ve eski Skype Baş Finansman Müdürü Bill Koefoed, Skype’ın popülerliğini ucuz veya ücretsiz uluslararası aramalar yapmanın bir yolu olarak rutin bir şekilde hatırlattı. Kendisini göçmenlik görevlilerine denizaşırı iş seyahatlerinde tanımayı ve sürekli olarak varyasyonları duyduğunu hatırlatıyor: Büyükannemi aramak için Skype kullanıyorum! “Skype, ikonik bir markaydı” diyor.

Omni: En yüksek kalitede bir çukur!
Değerlendir
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: İnternet