Bizimle iletişime geçin

ÖSYM sınavlarında QR kod ile yeni dönem

Yazılım

ÖSYM sınavlarında QR kod ile yeni dönem

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), sınava geç kalınmasını önlemek için geliştirdiği giriş belgelerinde sınav yeri konum bilgilerinin olduğu QR kod sistemini duyurdu. Peki bizi ne bekliyor?

ÖSYM, sınava geç kalmaların önüne geçmek hedefiyle sınav giriş belgelerinde sınav yeri konum bilgilerinin yer aldığı Quick Response Code (QR kod) sistemi kullanıcılarına duyurdu. Bu yenilik ile birlikte sınava girecek olan kişilerin konumu rahatlıkça bulması sağlanacak.

QR Kod nasıl çalıştırılacak?

Öncelikle telefonumuzda herhangi bir QR kod okuyucu bir program olması lazım. Apple Store’da ve Google Play’de ‘QR’ diye arattığınızda önünüze birçok seçenek çıkacak. Sonra yapmamız gereken sınav giriş belgemizdeki QR kodu, telefona indirdiğimiz program ile kamera yardımı ile taratmak. Bunun sonucunda tarama başarılı olunca tarayıcı vasıtasıyla web sitesine yönlendirecek. Ve açılan sitede adres konumunu, ulaşım yollarını ve ulaşım süresini görmüş olacaksınız.

QR, sınav görevlileri içinde geldi!

Bu yepyeni uygulama ile sınav görevlilerini de rahat edecek çünkü bu uygulamaya ÖSYM onları da dahil etti. Sınavda görevli olan kişiler, sınav görev belgesindeki QR kodu yardımıyla aynı işlemi yapıp aynı ihtiyaçlardan faydalanabilecek.

Bakalım yeni sistem ile birlikte sınava geç kalmalar hala devam edecek mi yoksa uyuya kalanlar hariç güzel bir sistem mi olacak? 🙂

ÖSYM sınavlarında QR kod ile yeni dönem
5 (100%) 1 oy
Okumaya devam et
Şunlar da hoşunuza gidebilir...
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Yazılım