Bizimle iletişime geçin

PES 2019’a UEFA’dan sonra Alman devinden darbe!

Oyun

PES 2019’a UEFA’dan sonra Alman devinden darbe!

Yakın zamanda PES serisinin yeni oyunu PES 2019’u duyuran Konami, lisans konusunu halletmek isterken sevenlerini şaşırtmaya devam ediyor. Japon oyun devi, UEFA’dan sonra Alman futbol devi Dortmund ile de sözleşmesini karşılıklı olarak feshetti!

Futbol oyunu denilince aklımıza getirdiğimiz iki oyun vardır biri FIFA biri de PES. FIFA oyunu kendini geliştirirken, PES kendini geliştirmek yerine gerilmeyi tercih etti. Kendi tarzının dışına çıkıp FIFA yolunu izleyen seri, sevenlerinin kaybına uğrayarak yavaş yavaş çöküşe geçti.

En son PES 2013 ile büyük bir zirve yaşayan oyun, bu oyundan sonra her serisinde yaşamaya çalıştığı yenilikler yüzünden tepki çekmişti. Tanıtılan yeni 2019 serisi ile de eski tarz oyununa geçiş yapmayacağının sinyalini veren Konami, 2019’da da tepki çekeceğinin sinyallerini şimdiden veriyor dersek, yalan olmaz.

Japonların şimdiki sıkıntısı ise lisans problemi. FIFA gibi parlak bir lisans olayı olmayan Japon devi, böyle giderse sıradan lisanssız bilinmeyen topçulardan oluşan bir oyuna dönüşecek.

PES 2019, Dortmund ile de sözleşmeyi sona erdirdi!

Geçen günlerde tartışma yaşadığı UEFA ile aralarında olan lisans sözleşmesini fesheden Konami, PES 2019 ve serinin ilerleyen oyunlarında bünyesinde Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi modlarını barındırmayacağını açıkladı. UEFA lisansının yerine normal lig lisanslarına yöneleceğini söyleyen şirket, sonrasında ise 9 resmi ligin PES 19’da olacağını da duyurmuştu.

Böyle bir çıkışın ardından Konami’den beklenmeyen ve herkesi şaşırtan açıklama geldi. Japon oyun şirketi, daha önce PES 2019’da bulunacağını söylediği Dortmund ile anlaşamadığını ve sözleşmeyi feshettiğini duyurdu. PES’in sonu iyi görünmüyor, Konami’nin de ciddi ciddi ne yapacağını düşündüğü de kesin. Bakalım bu işin sonu nasıl bitecek?

PES 2019’a UEFA’dan sonra Alman devinden darbe!
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Oyun