Bizimle iletişime geçin

PlayStation 5 bekleyenlere üzücü haber!

Oyun

PlayStation 5 bekleyenlere üzücü haber!

PlayStation 5 bekleyenlere kötü haber… Sony’nin oyun konsolu PS4’ü 2013 yılında piyasaya çıkarmıştı. 2016 yılında ise en son oyun konsolu olan PS 4 Pro’yu piyasaya sürmüştü. PS5’in ne zaman geleceği merak konusuydu. Maalesef Sony’nin CEO’su üzücü haberi verdi.

Yeni oyun konsollarının çıkması için arada 5 yıl gibi süre bekletmişti Sony. Buna göre PlayStation 4’ün çıkışından 5 yıl geçmesinden dolayı oyun severler yeni oyun konsolunun bu sene içinde piyasaya çıkmasını bekliyordu. Ama Sony CEO’su Shawn Layden bu konuyla ilgili olumsuz konuştu: “E3 2018 PS5 için doğru bir yer değil.” Bu açıklamadan sonra PS5’in çıkma ihtimali ortadan kalkmış oldu.

Sony’nin hala yeni konsolunu duyurmamasının sebebinin PlayStation 4 Pro olduğu açıkça görülüyor. 2 yıl önce çıkarılan konsolla yeni bir ara nesil çıkararak zaman kazanmaya çalışmıştı.

Çıkması hala daha beklenen PS5’in özelliklerinin başında Sony bu konsolda ilk kez harici ekran kartı kullanmış olacak. Firma, oyun konsolunun internete sızdırılmaması için elinden gelen her şeyi yapıyor.

PlayStation 5 bekleyenlere üzücü haber!
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir