Bizimle iletişime geçin

PUBG ve Fortnite arasındaki davada karar verildi!

Oyun

PUBG ve Fortnite arasındaki davada karar verildi!

PUBG ve Fortnite arasındaki davada sonunda karar verildi… Son zamanların popüler oyunları olan PUBG ve Fortnite arasındaki telif davası, iki tarafın anlaşmasıyla birlikte karara bağlanmış oldu.

2018’in en çok konuşulan ve oynanan online oyunları PUBG ve Fortnite arasındaki problem herkesin mağlumuydu. PUBG’nin geliştiric ekibi, Fortnite’ın kendi oyun yazılımlarını kopyalayarak geliştirildiği iddia etmesiyle Epic Games’i mahkemeye şikayet etmişti. Ancak dava süreci başlamadan bitti…

Bildiğiniz üzere geçen yıl Steam üzerinden satışı başlanan PUBG, Battle Royale adı verilen oyun şekli ile dikkatleri üstüne çekmeyi başarmıştı. Sonrasında PUBG’nin tarzını çalan birçok proje oyun severlerin huzuruna çıkarılmıştı. Ancak hiç biri Fortnite oyunu kadar ses getirmedi diyebiliriz.

PUBG ile Fortnite, birbirlerine benzemesinin yanında tamamen farklı yönleri de var. Ancak bu olay, PUBG geliştiricilerinin, Epic Games’e dava açmasına engel değildi.

Kısa bir zaman önce Bluehole tarafınca yapılan duyuruda, Epic Games’in PUBG oyun yazılımını kopyaladığı gerekçesiyle, telif hakkı davası açıldığı açıklamıştı. Bu davanın daha ilk duruşması bile gerçekleşmeden, Bluehole yetkililerinin, Epic Games’e açmış olduğu davayı geri çektiği öğrenildi.

Tahminen, tarafların kendi aralarında anlaşmaya varmalarıyla bu tatsız problem ortadan kalkmış oldu.

Ayrıca ek bilgi olarak şunu da sizlere sunalım istedik… Şuan kullanımda olan PUBG’nin kullandığı oyun yazılımı zaten Epic Games tarafınca yazılmıştı. Ancak yazılımın bütün hakları Bluehole şirketine aitti.

PUBG ve Fortnite arasındaki davada karar verildi!
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Oyun