Bizimle iletişime geçin

Rolls-Royce Cullinan düşmanlarına korku salıyor!

Otomobil

Rolls-Royce Cullinan düşmanlarına korku salıyor!

Karşınızda Rolls-Royce Cullinan. Hevesle beklenen SUV, lüks İngiliz markası için bir dizi ilke imza atıyor; sadece ilk SUV değil, aynı zamanda bagaj kapağı olan ilk Rolls-Royce ve şirketin mutlu olduğunu söyleyen ilk model aile yönelimli – en azından bazı versiyonlarda.

Hangi konfigürasyonu seçerseniz seçin, Rolls-Royce Cullinan, yükselen lüks SUV pazarının zirvesinde yeni standartlar belirlediğini iddia ediyor. Bu, 4×4’te de uygun bir yer, ama mantra ile “her yerde zahmetsiz” olmalıydı – her şeyden önce bu bir Rolls-Royce.

Metalde Cullinan’ı gördüğünüzde, beklenenden daha şaşırtıcı ve daha küçük bir görünüme sahip oluyorsunuz – 5,341mm’de bir Ghost’dan sadece 2 mm daha uzun, 2164 mm’de ise 216 mm daha geniş. Ayrıca Range Rover’ın uzun dingil mesafesinden 80 mm daha düşük.

İki aşamalı bagaj kapağı ve yatay ve dikey çizgiler koleksiyonu ile üç kutu şekli, tasarım sürecinin bir aşamasında gerçekte bir arkası uzun SUV olduğunu gösteriyor. Şu anda arkada duran büzülme hala ayrı bir bagaj bölmesine işaret ediyor ve bazı modellerde bir cam panel tarafından bölümlere ayrılıyor.

İç Tasarım

Daha aile dostu bir format ve 1,930 litrelik maksimum bagaj kapasitesi ya da iki daha lüks sabit sandalye için katlanabilir üç kişilik bir koltuk seçeneği var – ya bir seçenek, bir ‘Pavillion’ ileriye dönük olarak ön koltuklardan daha yüksekte oturuyor. Rolls-Royce, uzun dingil mesafesi Range Rover’dan daha fazla arka alan olduğunu iddia ediyor.

İçinde mevcut olan en iyi odun, deriler ve metallerin tadın birleşiminden oluşan, her zamanki bir kombinasyon da var. Arkaya girerken, ön kapılardaki gibi, Rolls-Royce arkadan menteşeli antreman kapıları, içeriye girip çıkarken kirlenmenizi önlemek için eşikleri sıkıştırır.

Rolls-Royce Cullinan özellikleri neler?

Cullinan 6.75 litre çift tubo V12 motor ile 571 beygir ve 850 Nm tork üretiyor. Araç 4WS sistemine sahip ve ürettiği gücü tüm tekerlerine aktarıyor. Elektronik olarak sınırlanan azami hız ise saatte 250 kilometre. SUV’un 100 kilometrede 15 litre yakıt tükettiğini de belirtelim.

2018 yılı sonunda satışa sunulacak olan Rolls-Royce Cullinan, 325 bin dolardan başlayan fiyatlarla zengin alıcılarını bekliyor. Ayrıca, ısmarlama özellikler ve kişiselleştirme seçenekleri ile aracın fiyatının yarım milyon dolara kadarçıkabileceğini de söylemeden geçmeyelim.

Kaynak: http://www.autoexpress.co.uk/rolls-royce/cullinan/92850/new-rolls-royce-cullinan-suv-revealed

Rolls-Royce Cullinan düşmanlarına korku salıyor!
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir