Bizimle iletişime geçin

Rus hackerlar her zamanki gibi iş başında!

İnternet

Rus hackerlar her zamanki gibi iş başında!

Rus hackerlar durmuyor… Bu sabah, İngiltere Başbakanı Theresa May’ın, ülkenin milletvekilleri hakkındaki bilgilerin açığa çıkmasına yol açabilecek olası Rus kökenli siber saldırılara ilişkin brifing verdiği ortaya çıktı.

İngiltere’nin siber istihbarat dairesi NCSC, FBI ve DHS, Rusların saldırganlarını, İnternet altyapısını ele geçirmek için dünyanın dört bir yanındaki yönlendiricileri, anahtarları ve güvenlik duvarlarını riske atmaya çalışan aylar boyunca bir kampanya yürütmekle ortaklaşa suçladılar. Rus hackerlar her zamanki gibi iş başında!

Küresel olarak, bu çaba, milyonlarca makineyi ISS müşterileri, kurumları ve devlet kurumlarına casusluk etmeyi hedeflemişti. Saldırı stratejisi, Rusya‘nın iş ya da istihbarat ile ilgili olsun, ele geçirilen cihazlardan geçen verilere dayanmasını sağlıyor. BBC’ye göre, saldırganların kötü amaçlı internet trafiğini işaretlemek için kuruluşların kullandığı güvenlik duvarlarını ve saldırı tespit sistemlerini engellemesine de izin vermişti. Uyarılan herhangi bir donanım gelecekteki saldırılar için bir temel olarak bile kullanılabilir, uyarı kurumsallaştırılmıştır.

Rusya devlet binası.

Ortak uyarıda, ana hedeflerin ISS, kritik altyapıya sahip firmalar, devlet daireleri ve büyük şirketler olduğu belirtildi. Son olarak, uyarı, bir düzensiz donanım davranışının, bir cihazın tehlikeye düştüğünü göstermesi gerektiğini belirtmiştir. Rapor hangi şirketlerin etkilendiğini ve saldırıya uğramış cihaz sayısını belirlemedi.

 

Kaynak: https://www.engadget.com/2018/04/16/us-uk-warn-russia-hacked-routers-worldwide/

Rus hackerlar her zamanki gibi iş başında!
Değerlendir
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir