Bizimle iletişime geçin

Singapurlu Youtuber Amos Yee’nin kanalı kapatıldı!

İnternet

Singapurlu Youtuber Amos Yee’nin kanalı kapatıldı!

Singapurlu YouTuber Amos Yee’nin YouTuber’ın kanalı pedofiliyi savunan videolar yayınladığı iddia edilerek Youtube tarafından silindi! Amos Yee şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde sığınma hakkını kullanıyor!

Daha önce Singapur’da iki kez din ve devlet yetkililerini eleştiren videolarda hapsedilmişti. South China Morning Post’a göre, YouTube kanalı 40.000 aboneye ulaştı. Facebook’ta, Bay Yee’nin sayfasındaki bir yazı şöyle dedi: “Benim YouTube kanalım ve oradaki tüm videolar, pedofili savunan görüşlerim yüzünden tamamen reddedildi.” Ayrıca kaldırma konusunda tweet attı. Singapurlu Youtuber

BBC, yorum için Bay Yee ile iletişime geçti.

Sun gazetesi 20 Nisan’da, ABD Toy Birliği’nin bir ticaret organının, kampanyalarından birinin Bay Yee’nin kanalında bulunmasından sonra YouTube’daki reklamlarını kaldırdığını bildirdi.

Aralık ayında, YouTuber, Chicago yakınlarında kalacak yer bırakması istendiğini ve bunun da pedofili hakkındaki görüşlerinden kaynaklandığını söyledi.

Bir YouTube videosunun veya kanalının siteden kaldırılmasının çeşitli nedenleri vardır ve YouTube’un üyelerinin uyması gereken bir dizi topluluk kuralları vardır.

Yönergeler, “Küçükler içeren her türlü zararlı veya tehlikeli içeriğe karşı çok duyarlıyız. Ancak YouTube, Bay Yee’nin hesabının neden BBC tarafından ele alındığında kaldırıldığını açıklamayı reddetti.

Kaynak: http://www.bbc.com/news/technology-44039616

Singapurlu Youtuber Amos Yee’nin kanalı kapatıldı!
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir