Bizimle iletişime geçin

Starbucks’dan bitcoin açıklaması geldi!

Kripto Para

Starbucks’dan bitcoin açıklaması geldi!

Starbucks’dan bitcoin açıklaması! Starbucks gündeme gelen kripto para ile kahve alma söylemlerine açıklık getirme gereksinimi duydu! Girdiği yeni bir ortaklık ile gündeme gelen bu haberler insanları oldukça heycanlandırdı!

Starbucks’dan bitcoin açıklamasının gelmesi uzun sürmedi! CCN tarafından Cuma günü bildirildiği üzere, Starbucks, Microsoft ve Intercontinental Exchange’in (ICE) “Bakkt” adlı yeni bir kripto para birliğinin bir parçası olarak, temelde bitcoin gibi kripto paraları ana akım haline getirebilecek düzenlenmiş bir Wall Street platformu kuruldu.

Bakkt’ın CEO’su Kelly Loeffler yaptığı açıklamada, “Küresel pazarlarda ve ticarette dijital varlıkların dönüştürücü potansiyelinin [bitcoin gibi kripto para birimleri] kilidini açmaya yardımcı olan açık bir platform oluşturmak için işbirliği yapıyoruz” dedi.

Kripto para birimi sektörü için çığır açan bir gelişme, ICE’nin kurucusu ve CEO’su Jeff Sprecher’in “ilk dünya çapında para birimi olma potansiyeline sahip olduğunu” iddia etmesi için yeterli.

Birçok medya kuruluşu, “Microsoft ile Yeni Starbucks ortaklığı, müşterilerin Frappuccinos ile bitcoin için ödeme yapmalarına izin verir” başlıklı CNBC’nin beğenisine katılarak, Seattle merkezli kahve perakende devi kripto para  ödemelerini kabul etmeye başlayacaklarını anlattı.

Ancak, Starbucks bu tür raporları doğrudan reddetti ve bunun doğrudan bitcoin’leri kabul etmeyeceğini açıkladı, ancak müşterilerin çıkışlarında harcamadan önce kripto para birimini ABD doları ile değiştirmelerine yardımcı olacak ve bu şekilde ödemeler gerçekleşebilecek!

Starbucks’dan bitcoin açıklaması geldi!
Değerlendir
Okumaya devam et
Şunlar da hoşunuza gidebilir...
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Kripto Para