Bizimle iletişime geçin

Steam’e rakip yolda!

Oyun

Steam’e rakip yolda!

Steam’e rakip yolda… Tencent firmasının sahip olduğu WeGame’in ünlü oyun platformu Steam’e rakip olacağı açıklandı. İşte detaylar…

Steam’e rakip yolda diyebiliriz artık… Geçen sene Çin kökenli oyun şirketi Tencent, Steam ile rakip olması tahmin edilen WeGame oyun platformunu açıkladı. Aslına bakacak olursak bu yeni platformun dedikoduları geçen sene dillere düşmüştü. Tencent şirketinin basın sözcüsü ise WeGame’in Hong Kong versiyonunun yapım aşamasında olduğunu duyurmuştu. Bu sürüm, uluslararası çevrede oyun severler için geçerli olacak ve bu platformu oyun piyasasına daha çok Çin üretimli oyunlar sunmak için kullanılacak.

Oyun platformu WeGame birazcık sessiz bir profil gibi gözükse de Tencent şirketi, League of Legends‘ın yapımcısı Riot Games, telefon oyun firması olan Supercell, Activision Blizzard gibi benzer birden fazla firmanın da sahibi konumunda. Tencent, Çin’in oyun piyasasının devi olarak görünse de dünya üzerinde de büyük işler başarmış ve bu yolda çok iyi adımlar atan bir şirket. Artık bekleyeceğiz ve bu yeni oyun platformunun Steam gibi dev bir yapımın karşısında nasıl bir iş çıkaracağını göreceğiz!

Steam’e rakip yolda!
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Oyun